ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید

تکنیک افزایش فروش قسمت هفتم

پیگیری کنید.


در یک تکنیک افزایش فروش  موفق شما می توانید با صرف زمان اندک با یک تماس تلفنی، یک پیام تبریک عید یا ارسال یک ایمیل به مشتری کمک کنید تا شما را به حافظه بسپارد. شما با کاربرد این روش، اقدامات فروش آینده را نیز محکم تر می کنید.

بعد از اولین ملاقات با مشتری، آخرین بار کی با او تماس گرفته اید؟

فروشندگان زیادی این کار مهم را فراموش می کنند.

یک ماهی گیر. یکبار درباره ترفند خود صحبت کرد. به نظر میرسد این ترفند را میتوان برای فروش نیز به کار برد. خیلی ساده است. هنگام ماهی گیری، وقتی لرزش را حس کردید، چوب را سفت نگه دارید وگرنه ماهی از چوب جدا شده و میرود

نوشتن یک نامه، ارسال ایمیل یا یک پیامک و گرفتن تماس تلفنی، یک پیگیری ساده، مودبانه و حرفه ای است و نیز مثل محکم نگه داشتن چوب ماهی گیری است، یک پیگیری مدریت شده و حرفه ای، ملاقات قبل را یادآوری می کند و میتواند نکات مثبت ملاقات را تقویت کند.

شما باید چوب ماهی گیری خود را سفت نگه دارید؛ اگر اندکی زمان و کمی توجه به خرج داده و یک ایمیل تشکر کوتاه بنویسید، تماس خود را در ذهن مشتری تازه نگه می دارید. اگر این روش را قبول دارید، حتما این روش را امتحان کنید.

  نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM قابلیت مدیریت و ارسال ایمیل و پیامک هوشمند و گروهی را دارد. ایمیل و پیامک یکی رایج‌ترین روش ارتباطی در حوزه کسب‌وکار است. ایمیل و پیامک به‌عنوان یک‌راه ارزان ارتباطی است از سوی دیگر، ایجاد سوابق ارتباطی متناظر با هر مخاطب نیز در این مسیر به یک ضرورت بدل شده است.حفظ و نگهداری کلیه سوابق ارتباطی مخاطبان یکی از مهم‌ترین کارکردها  و  قابلیت دسترسی به کلیه حساب‌های کاربری و مدیریت آن‌ها، بستر لازم جهت بهره‌گیری حداکثری از این کانال را فراهم می‌آورد.

مثال یک:

ایمیل تشکر کوتاه ارسال کنید

با سلام و احترام

مدیریت کارخانه بافندگی درساباف

با احترام ضمن آرزوی توفیق و سلامتی روزافزون برای جنابعالی و همکاران محترمتان بدین‌وسیله از همکاری و مساعدت شما بزرگوار جهت قبول ملاقات کمال تشکر و قدردانی را به عمل‌آورده و سلامتی شما و خانواده گرامی‌تان را از خداوند متعال خواستارم.

با تشکر

محدثه کلهر  مدیر داخلی مجتمع تولیدی بلوشک

مثال دو:

ایمیل به این سادگی می توانید بنویسید و ارسال کنید

با سلام و احترام

مدیریت کارخانه بافندگی درسا باف،

پیرو ملاقات روز چهارشنبه مورخ ۹۶٫۰۵٫۰۷ آشنایی با شما و بازدید از تولیدات کارخانه سعادت بزرگی برای من بود. همراه با پیشنهادی که درباره آن با یکدیگر صحبت کردیم. یقین دارم مجال همکاری باهم را داشته باشیم لذا خواهشمند هستم در صورت تمایل روز شنبه مورخ ۹۶٫۰۶٫۰۴ ساعت ۱۰ صبح جهت بستن و قرارداد حضور به هم رسانید. لذا خواهشمند است در صورت مناسب بودن زمان و روز اعلام‌شده، هماهنگی‌های لازم مبذول و از نتیجه این شرکت را مطلع فرماید.

از شما کمال تشکر رادارم.

با تشکر

محدثه کلهر  مدیر داخلی مجتمع تولیدی بلوشک

نکته مهم:

در یک تکنیک افزایش فروش  موفق  بد نیست گه گاهی برای مشتری ایمیل یا پیامک بفرستید. نمی‌دانم چرا فروشندگان فکر می‌کنند اگر مشتری تصمیم به همکاری گرفت، دیگر تبدیل به مشتری دائمی می‌شود، کار سختی نیست و این خطا را مرتکب نشوید فقط پنج دقیقه زمان و یک تأثیر مثبت دائمی رو مشتری بگذارید. همیشه، برخورد حرفه‌ای با مشتریان بالقوه و بالفعل خوب است اما ارسال ایمیل و پیامک تنها وسیله آن‌هم نیست برای مثال، اگر بفهمید مشتری به والیبال علاقه دارد و یک توپ والیبال به او هدیه دهید.

 

محبوبیت و تعداد کاربران Microsoft Dynamics CRM در سراسر جهان به سرعت در حال افزایش است و نرم افزار مایکروسافت خود را به عنوان یکی از رهبران بازار سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری CRM به اثبات رسانده است .شرکت‌ها و سازمان‌های بسیاری در حال برنامه‌ریزی برای پیاده سازی نرم افزار مایکروسافت سی ار ام CRM و بهره‌گیری از این نرم‌افزار قدرتمند هستند و آموزش کار با Microsoft Dynamics CRM بسیار مهم است.

 

 

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید