ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید

راه حل افزایش فروش قسمت هشتم

مشتریان قدیمی خود را فراموش نکنید


این راه حل افزایش فروش موفق  با استراتژی فروش پیگیری کردن مشتریان رابطه نزدیک دارد.  کسی که یک بار تصمیم به استفاده از محصول یا خدمت شما گرفته است، ولی، بعد، از پایگاه مشتریان خارج شده، هنوز هم یک مشتری خوب است. باید به این مشتری توجه شود؛ پس، رابطه خود را با مشتریان قدیمی قطع نکنید کمک کنید تا شما را به یاد بسپارند؛ به ویژه، اگر مدت زمان زیادی (یعنی بین چند ماه تا چند سال) گذشته است. معمولا، زمانی  میرسد که دوباره به محصولات و خدمات شما نیاز پیدا کرده اند، اما نمی دانند چگونه می توانند با شما تماس بگیرند

وقتی یک مشتری برای بار اول با شما تماس می گیرد و اطلاعات تماسی خود را می دهد آیا اطلاعات آن را یاد داشت می کنید؟ شاید نه.

ارتباط با مرکز تماس‌ها برای شما امکان‌پذیرمی باشدبا نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرمافزارCRM و اصلی‌ترین راه ارتباطی مخاطبان با سازمان، برقراری تماس تلفنی هست، دسترسی به اطلاعات و سوابق تماس‌های ورودی، خروجی و ازدست‌رفته، مسیر گردش تماس‌ها در داخل سازمان و سایر جزئیات مرتبط با هر تماس، رسیدگی به درخواست‌های مخاطبان راآسان نموده و نحوه پاسخگویی به درخواست‌ها را میسر می‌نماید.

اگر نیاز دارید پل ارتباطی قوی با مخاطبان خود داشته باشد و بهبود روابط با مشتریان را تضمین کنید با روش سنتی مدیریتی قادر به این کار نیستید و نیاز به نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری دارید نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزارCRM، با تکیه‌بر باشگاه مشتریان، پل ارتباطی قوی مخاطب با سازمان و اتصال به سوابق مالی و اطلاعاتی را فراهم می‌نماید و بهبود روابط با مشتریان را تضمین می‌کند باشگاه مشتریان عهده‌دار برقراری ارتباط میان فعالیت‌های بازاریابی یک سازمان است و از مؤثرترین روش‌های افزایش نرخ وفاداری مشتریان است. طراحی فرایندهای عملیاتی سازمان در باشگاه مشتریان، بستر لازم برای مدیریت تجربه مشتریان و استحکام فعالیت‌های بازاریابی را فراهم می‌آورد.

اگر دوست دارید تمامی ارتباطات و مکاتبات صورت گرفته بین شما و مشتریان و کارکنانتان را مشاهده و بررسی کنید و یا حتی به عقب برگردید و ببینید در تاریخ‌های موردنظرتان چه اتفاقاتی افتاده است پس به نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزارCRM نیاز دارید.

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به شما کمک خواهد کرد که کلیه مکاتبات و ارتباطات خود و مشتریانتان را نگه‌دارید و این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که هرزمانی که خواستید به گذشته بازگردید و آنچه بین شما و مشتریانتان اتفاق افتاده را بررسی کنید و مشاهده کنید که چه مقدار از کارها انجام‌شده است

 نرم‌افزار CRM از طریق یادگیری فعالیت‌های گذشته به شما این امکان را می‌دهد که با بررسی فرایند طی شده بین شما و مشتریانتان و پیغام‌هایی که سازمان شما برای پاسخ به نیازهای مشتری نوشته است، به بررسی ناراحتی و نارضایتی مشتریانتان بپردازید. این ویژگی شمارا توانمند خواهد ساخت که مشتریان بیشتری را راضی نگه‌دارید و مشتریان قدیمی را حفظ کنید.

نکات مهم :

در راه حل افزایش فروش موفق می گویند احتمال جذب کسب و کار از یک مشتری موجود یک به دو، و از یک مشتری قدیمی یک به چهار است. این رقم در مورد مشتریان جدید، به یک به بیست کاهش مییابد. اهمیت جذب مشتریان جدید را نادیده نگیرید، ولی بدانید حفظ رابطه با مشتریان قبلی، بخش بزرگی از درآمدتان را تشکیل می دهد.

این رویکرد نباید مبدل به روش ناپسند «فروش اجباری» شده به یاد داشته باشید که فقط می خواهید دوستان قدیمیتان را از دست ندهید. پس، آرام باشید، دوستانه رفتار کنید و حرفه ای بمانید. عجله نکنید. اگر فرد آمادگی خرید ندارد، یک یا دو ماه دیگر بر گردید.

 

محبوبیت و تعداد کاربران Microsoft Dynamics CRM در سراسر جهان به سرعت در حال افزایش است و نرم افزار مایکروسافت خود را به عنوان یکی از رهبران بازار سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری CRM به اثبات رسانده است .شرکت‌ها و سازمان‌های بسیاری در حال برنامه‌ریزی برای پیاده سازی نرم افزار مایکروسافت سی ار ام CRM و بهره‌گیری از این نرم‌افزار قدرتمند هستند و آموزش کار با Microsoft Dynamics CRM بسیار مهم است.

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید