ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین مخاطب : مدیران کسب و کار روش : خدمات نرم افزاری CRM در بستر شبکه ابری منبع : کتاب مدیریت ارتباط با مشتری از نظریه تا اجرا

قسمت چهارم

د.تامین سیستم CRM (خدمات نرم افزاری CRM در بستر رایانش ابری)


برای تامین سیستم CRM برخی ارایه دهندگان سیستم مدیریت ارتباط با مشتری ،با به کارگیری فن آوری پردازش ابری اقدام به ارائه نرم افزارسی ار ام ( CRM ) در بستر رایانش ابری کرده اند. رایانش ابری یعنی، توسعه و به کار گیری فن آوری های  رایانه ای در بستر اینترنت است که قابلیت مرتبط با فن آوری اطلاعات را به عنوان سرویس یا خدمات به کاربران عرضه می کند و به آنان امکان استفاده از این قابلیت ها را به گونه ای می دهد که نیازی به داشتن اطلاعات تخصصی در مورد این فن آوری با زیر ساخت های آن نداشته باشند.در واقع خدمات به کاربران عرضه می کند و به آنان امکان استفاده از این قابلیت ها را به گونه ای می دهد که نیازی به داشتن اطلاعات تخصصی  در مورد این فن آوری با زیر ساخت های ان نداشته باشد. در واقع خدمات نرم افزاری در بستر رایانش ابری ،برنامه های کاربردی را به صورت بر خط فراهم کند که قابل دسترسی با مرور گر وب هستند؛در حالی که نرم افزار و اطلاعات بر روی سرورهای رایانش ابری ذخیره شده اند.

از مزایای استفاده از این روش برای استقرار سیستم CRM یا اجرای سیستم مدیریت ارتباط با مشتری می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

  • به دلیل استقرار سریع و راحت، موجب کاهش ریسک های پیاده سازی در سازمان می شوند.
  • نیازی به تجهیزات سخت افزاری و استقرار CRMدر سازمان وجود ندارد،بنابراین هزینه راه اندازی حذف و هزینه های حق لیسانس به صورت سالانه یاماهانه یا …با توجه به تعداد کاربران مدیریت ارتباط با مشتری پرداخت خواهد شد.
  • به روزرسانی این راه حل ها با سرعت بیشتری نسبت به سایر روش ها صورت می گیرد.
  • این راه حل ها بر روی بستر شبکه در دسترس هستندو می توان با استفاده از درگاه های گوناگون مانند(گوشی های موبایل ،لپ تاپ ها و PDA ها)این قابلیت ها را به شکل مناسب دریافت کرد.
شاید برایتان سوال پیش بیاید که رایانش ابری به چه معناست.بر روی کلمه رایانش ابری کیلیک کنید تا با این مفهوم بیشتر آشنا شوید.

کسانی که حساب کاربری خود را به اشتراک طلایی ارتقا می دهند، به مقالاتی مانند شیفته کار خود باشید، مدل سازی مدیریت ارتباط با مشتری درعصر حضور شبکه های اجتماعی (CRM اجتماعی) ،تاثیر شبکه های اجتماعی در مدیریت ارتباط با مشتری( CRM) و غیره نیز دسترسی خواهند داشت.