ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید مخاطب : مدیران کسب و کار روش : به مشتریان خود احترام بگذارید. منبع : 100 Great Marketing Ideas

تکنیک طلایی جذب مشتری – قسمت ششم

 به مشتریان خود احترام بگذارید


یکی از تکنیک طلایی جذب مشتری این است که به مشتریان خود احترام بگذارید.

واحد فروش به هنگام صحبت کردن درباره ی (مشتریان) همه آن ها را دارای یک نوع شخصیت حساب می کنند. مصرف کنندگان با یک دیگر تفاوت دارند. افرادی که باید به ان ها احترام بگذاریم بسیار هستند و در واقع خود ما هم در جای دیگر مشتری هستیم و همه از  مشتری بودن متنفر هستیم ، مردم به آگهی های تبلیغاتی توجه ندارند (در بسیاری موارد آن ها حتی آن را نمی خوانند )، اما می توانند خیلی خوب دروغ را تشخیص دهند.ما همه مصرف کننده هستیم ،اگر ما  بتوانیم بازاریاب ها و اعمال ماهرانه آن ها را ببینیم ،دیگران نیز می توانند ببینند.

همیشه باید احترام به مشتری بگذاریم، برای همه ما خیلی ساده است که مشتری ها را به عنوان یک سرباز، یا یک گروه نظامی ببینیم و احترام به مشتری کار سختی است.

برای اینکه این موضوع را بیشتر در کنید و ببینید با مردم متفاوت چه برخوردی می شود نیاز دارید، تلاش کنید مثلا با پرستار دوستی که از یک بیماری رنج می برد ارتباط بر قرار کنیدو مصاحبه کنید، یا بهتر این است که، یک روز خودتان ویلچر استفاده کنید تا ببینید مردم با شما چگونه رفتار می کنند و به عنوان مشتری چه برخوردی با شما دارند.

مثال:

دیوید اُگیلوی یکی از غول های صنعت تبلیغات بود. او مسئول بود که به ما بگوید صدای (رولز رویس) در سرعت ۶۰ مایل بر ساعت مانند صدای تیک تاک ساعت است آن چه که او به کارمندان خود می گوید بسیار از فرضیه های مهم بود. دو تا از برجسته ترین فرضیه ها رایتان بازگو می کنیم.

  1. اولی این بود که: (مصرف کننده آدم احمقی نیست!)

باید در ذهن داشته باشیم مشتریان ما احمق نیستند و انسان هایی مانند خودمان هستند.

  1. دوم اینکه (مردم از دروغگو ها ی بد رفتار خرید نمی کنند)

بسیاری از ارتباطات بازاریابی بسیار بد و نادرست است

نکات مهم تکنیک طلایی جذب مشتری :

  • به خاطر داشته باشید که کارمندان شما ممکن است آن تعهدی که شما نسبت به کارتان وجذب مشتری دارید را نداشته باشند.
  • انسان‌ها اغلب فراموش می‌کنند که مشتریان نیز انسان هستند، یادآوری به آن‌ها اصلاً کار اشتباهی نیست.

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید