ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید

راهکار های جذب مشتری – قسمت نهم

با زبان مشتری سخن بگویید.


یکی از راه کار های جذب مشتری این است که به زبان مشتری سخن بگویید.

هدف از صحبت کردن به زبان مشتری استفاده صحیح از کلمات نیست چون مردم هر چیزی را با در نظر گرفتن منابع تفسیر می‌کنند. بخش موردنیاز ما طراحی ارتباطات ساختاری است که ارتباطات در. مسیری که مردم می‌خواند شرح بدهند اما همیشه این کار ساده نیست.

فرایند ارتباطات آن‌طور که اغلب مردم تصور می‌کنند واضح و روشن نیست. اگرچه ما تمایل داریم باور کنیم که ارتباطات یک فرایند خطی است (یک نفر چیزی می‌گویند، شخص دیگر آن را گوش می‌کند و پیام منتقل می‌شود) این ارتباط به‌طور فوق‌العاده‌ای ساده است. صرف‌نظر از مشکلات سوءتفاهم، به دلیل اشتباه شنیدن، بخشی از پیام را دریافت نکردن و موارد دیگر، مردم پیام‌ها را بنا به تجربیات قبلی در ذهنشان تفسیر می‌کنند

مثال:

وزارت حمل‌ونقل بریتانیا بعد از تحلیل‌های آماری به این نتیجه رسیده است که در یک هفته حدود ۵۵ نوجوان پیاده خیابان تصادف می‌کنند.

با داشتن این مطلب وزارت حمل‌ونقل تبلیغی تولید کرد که ظاهراً با دوربین تلفن همراه فیلم‌برداری شده است، این فیلم خندیدن یک نوجوانان را نشان می‌دهد
دوربین نوجوانی را که به هنگام عبور از خیابان می‌رقصد و با یک ماشین تصادف می‌کند را نشان داد. عنوان تبلیغ می‌گوید ۵۵ نوجوان در طی هفته آرزو می‌کردد که توجه خود را معطوف خیابان کرده بودند.

مطالعات انجام‌شده بعد پخش تبلیغات نشان داد ۷۹ درصد پاسخ‌دهندگان تبلیغات را به یادمی آوردند.۹۵ درصد نسبت به تأمین امنیت خود در خیابان تجدیدنظر کرده‌اند.۹۳ درصد گفته بودند تبلیغات باعث شده است که آن‌ها تشخیص دهند که حادثه شاید برای آن‌ها اتفاق بیفتد و آمارها نشان داد ۱۰ درصد از تصادف نوجوانان به علت تبلیغ کاهش یافت.

نکته مهم راه کار های جذب مشتری :

  • زبان مخاطبین خود را حدس بزنید. بگذارید آن‌ها به شما بگویند.
  • مردم‌دوست ندارند که با آن‌ها قلدرانِ برخورد شود با مخاطبین با آرامش و صبر صحبت کنید.
  • به خاطر داشته باشید که مردم درباره ارتباطات، تفکراتی دارند
  • ارتباطات یک فرآیند خطی نیست شما می‌توانید وانمود کنید که با فرستادن یک پیام و دریافت پیام توسط شخص دیگر اطلاعات به‌درستی انتقال‌یافته است.

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید