ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید مخاطب : صاحبان کسب و کار منبع : 100 Great Marketing Ideas

روش های جذب مشتری 

نام تجاری خاص انتخاب کنید


یکی از روش های جذب مشتری این است که نام تجاری خود را نسبت به دیگران برجسته کنید.

بسیاری از شرکت‌ها نام خود را بر اساس نام خانوادگی مؤسس یا نام محل یا نام موردعلاقه آن‌ها می‌گذارند. این کار باعث از دست دادن یک فرصت طلایی هست.

از طرفی دیگر، بسیاری از شرکت‌ها تلاش می‌کنند که نام‌های تجاری جالب را انتخاب کنند و از کمک‌های تخصصی استفاده می‌کنند. نام تجاری خود را شگفت‌انگیز انتخاب کنید تا در ذهن‌ها بماند

مثال:

شرکت «فرنچ کانکشن یونایتد کینگ دام» را در نظر بگیرید. فرنچ کانکشن در ۱۹۷۲ به‌عنوان زنجیره مد تأسیس شد. این کار را به‌خوبی انجام داده بود ولی نام تجاری‌اش در مقایسه با بسیاری از نام‌های تجاری جذابی سایر خرده‌فروشان معروف نشده بود. در ۱۹۹۷ شرکت به این ایده رسید که نام خود را «فرنچ کانکشن یونایتد کینگ دام» بگذارد و از حروف مخفف «اف.سی. یو.کی» برای کالاهای خود استفاده کند. نتیجه شگفت‌آور بود.

شرکت تی‌شرت‌هایی با علامت‌هایی. از قبیل ((مد، اف، سی۔ یو۔ کی))، ((اف، سی، یو، کی)) و در استرالیا از (اف، سی۔یو، کی) تولید کردند، افراد جوان هنوز این تی‌شرت‌ها را می‌خریدند

نکته مهم روش های جذب مشتری :

  • تلاش کنید در حین بحث‌ برانگیز بودن سرگرم‌کننده هم باشید.
  • اگر ممکن است عنوان تجاری بحث‌برانگیز را به نام شرکت خود مرتبط کنید. این به شما در دفاع در برابر اتهامات عنوان‌شده علیه ممنوعیت کمک می‌کند.
  • رجوع به نام‌های تجاری بحث‌ برانگیز، اصلی برای افراد جوان است. این فکر برای افراد مسن‌ترها در مفهوم خدمات «جدی» از قبیل خدمات مالی، خوب کار نمی‌کند.

ایا تا الان رضایت مشتریان نسبت به خدمات و محصولات خود اندازه گیری کرده اید؟ آیا تابه حال احساس مشتریان نسبت به محصولات و خدمات خود فکر کرده اید؟ آیا راه هایی جهت سنجش و اندازه گیری رضایت آنان در سازمان خود پیاده سازی نموده اید؟ به راستی چگونه می توان رضایت که ماهیتی کیفی و ادراکی دارد را در قالب اعداد و ارقام بیان کرده و از آن پزارش تهیه کرد؟

برای سنجش رضایت مشتریان حتما مقاله چگونه رضایت مشتریان خود را اندازه بگیریم؟ را پیشنهاد میکنم مطالعه کنید.

 

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید