ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید مخاطب : مدیران کسب و کار روش : سرگرمی درست کردن منبع : 100 Great Marketing Ideas

تکنیک طلایی جذب مشتری – قسمت هفتم

برای مشتریان سرگرمی درست کنید


یکی از تکنیک طلایی جذب مشتری این است برای مشتریان خود سرگرمی درست کنید

جاری ساختن نام تجاری در زندگی مردم، یک راه جذب مشتری است یعنی با نام تجاری درگیر شوند. یک راه این است که مشتریان را تشویق کنیم .که نام تجاری را یک سرگرمی بینند و با  محصول بازی کنند البته توجه داشته باشید این روش برای محصولات گزان و حساس کاربرد ندارد.بنابراین باید به روش های دیگر فکر کنید که به مردم اجازه دهید بازی کنند و نام تجاری و محصولات شما برای آنها سرگرم کننده باشد.

چرا فروشندگان خودرو به  مشتریان خود اجازه می دهند .که یک رانندگی آزمایشی داشته باشند ؟فروشندگان این روش را اصطلاحاً ( بازی با توله سگ ) می نامند .یک بار که شما یک توله سگ را در آغوش می گیرد .سخت است که آن را دوباره بر گردانید ! واضح است که این روش برای  محصولات گران و حساس کاربرد ندارد و باید نام تجاری خود را سرگرم کننده کنید.

مثال برای تکنیک طلایی جذب مشتری :

هنگامی که پاناسونیک دوربین (لومیکس) خود را در بازار جا انداخت ،لازم بود که ویژگی های اصلی دوربین را با  ۱۰برابر زوم اپتیکال و لنز ۲۸ میلی متری بازاویه دید وسیع معرفی کند.

کمپین تبلیغاتی تلویزیونی ابتدا خرد شدن پل (گلدن گیت)را از دید شخصی که از یک دوربین معمولی استفاده می کرد نشان می داد .سپس یک موجود عجیب در مقابل عکاس ظاهر می شد تا این که نشان دهد چگونه زوم اپتیکال چیز ها را بهتر نمایان می کند.البته تبلیغات به تنهایی هرکز کافی نیست

پاناسونیک به بخش دیجیتال ماموریت داد.که یک بازی آنلاین به نام گلف جهانی لومیکس ایجاد کند .بازی گلفی که ۱۸سوراخ دارد و در اطراف ۹ بنای تاریخی جهان انجام می شود .بازیکنان می توانند تصویر را  بزرگنمایی و  کوچیکنمایی کنند تا بتوانند شوت های خود را ارزیابی کنند ( این کار را با  دوربین انجام می دهند )و می توانند جایزه هایی را برنده شوند ،جایزه آن ها ثبت نام برای برنامه لومیکس eCRM (مدیریت ارتباط با مشتری ) بود. این وب سایت میلیون ها بیننده را جذب کرده است و آن ها سایت را از طریق دوستان خود یافته اند چون دکمه ای به نام به دوستان خود بگویید را در نظر گرفته بودند برای افرادی که از بازی لذت می بردند و بتوانند دوستان خود را هم درگیر کنند.

نکته مهم تکنیک طلایی جذب مشتری :

  • بازی حرفه ای و ماهرانه باید باشد تا جذب مشتری کنید.
  • روش سرگرم کننده به طور مستقیم با محصول مرتبط باشد و محصول را حتما در بازی نمایش دهد چون شما برای افزایش فروش بازی طراحی می کنید نه فقط برای سرگرمی مشتری
  • باید با دیگر روش های تبلیغاتی مرتبط شود تا پیام اصلی تقویت شود.
  • باید همیشه دکمه ای به نام ( ما را به دوستان خود معرفی کنید) وجود داشته باشد.

1 نظر

  1. سلام خسته نباشید.نیما طبیب زاده هستم.کار فتوشاپ می کنم.کارت ویزیت درست می کنم.اگه کاری داشتید با من تماس بگیرید.اگه من را حساب کنید خوشحال میشم.

    شماره تماس موبایل:۰۹۱۶۹۲۷۹۱۳۷

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید