ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید مخاطب : مدیران کسب‌وکار روش : ارزش متفاوت ایجاد کنید منبع : 100 Great Marketing Ideas

روش های جذب مشتری -قسمت چهارم

برای مشتری ارزش متفاوت ایجاد کنید تا جذب مشتری بیشتری داشته باشید.


یک از روش های جذب مشتری این است که برای مشتری ارزش متفاوت ایجاد کنید تا جذب مشتری بیشتری داشته باشید.

در هر کسب‌وکاری که باشید، احتمال وجود  رقبا با  محصولاتی مشابه،بسیار است که احتمال چذب مشتری را کاهش می دهد. و از دیدگاه  مشتری این‌یک مسابقه است که راه‌حل‌های گوناگونی برای مشکلات وی به دنبال دارد .

به‌عنوان‌مثال ،شخصی در کسب‌وکار خود ممکن است از خود احساس رضایت داشته باشد زیرا مثلا هیچ بستنی فروشی دیگری در شهر وجود ندارد ،اما نمی‌توان تشخیص داد زمانی که یک رقیب وارد بازار بستنی بشود آیا بستنی‌فروش اولیه همان فروش و محبوبیت را در بین مردم دارد . قابل رقابت است یا نه .
اضافه کردن ارزش ،یعنی یافتن چیزی که از دید  مشتریان برای شما در مقابل رقبا امتیاز محسوب می‌شود و شما امید به جلب‌توجه آن دارید توجه داشته باشید، چیزی که برای یک نفر  ارزش است برای شخص دیگر بی‌ارزش است.

مثال:

وقتی‌که  یتربویزت در سال ۱۹۶۵پیتزا اکسپرس را در لندن تأسیس کرد ،پیتزا بیرون از ایتالیا اصلاً شنیده نشده بود.  هیچ پیتزایی در لندن وجود نداشت.در اوایل ،بویزت به این ایده رسید که چیزی ویژه ایجاد کند .او با اجرای گروه  موسیقی جاز در رستوران‌ها شروع کرد (بسیاری از موسیقی‌دان‌ها جاز ،مشهور در پیتزا اکسپرس شروع به اجرا کردند ).با این کار باعث شد افرادی که به موسیقی جاز علاقه دارند جذب رستوران یتربویزت شوند و محبوبیت برای خود در بین مردم پیدا کند.

پیتزا اکسپرس یک باشگاه ویژه اعضا با حق اشتراک (۴۵ پوند در سال) داشت که می‌توانند اعضا چهار کوپن در سال برای آیتم‌های منو آزاد داشته باشند؛ بلکه آن‌ها یک نوشیدنی و دسر رایگان و ورودیِ رایگان به گروه جاز پیتزا اکسپرس و یک کوپن ده پوندی برای جایزه هر ده خرید وعده غذایی نیز دریافت کنند.

ارائه ارزش ویژه باعث شد پیتزا اکسپرس بتواند رقابت کند و عنوان تجاری خود را در مقابل شیوه (بفروش و رها کن) پیتزا زنجیره‌ای آمریکایی حفظ کند.

نتیجه:

هدف در کل این است که شرکت برای مخاطبانی که از این نوع ارزش‌های اضافی لذت می‌برند (هنرنمایی) کند چون یکی از روش های جذب مشتری است. و باعث جذب مشتری بیشتر برای سازمان خود شوند.

نکات مهم  روش های جذب مشتری :

  • ارزش اضافی را فقط به مشتریان هدفی که از شما قدردانی می‌کند پیشنهاد دهید.
  • بر اساس قیمت. برای مردم فرق نمی‌کند ولی دریافت ارزش بیشتر، بیشتر پرداخت می‌کنند. مطمئن شوید که هزینه ارزش اضافی کمتر از پاداشی است که مشتریان به شما می‌پردازند
  • مشتریانتان درباره محصول شما اطلاعاتی ندارندارزش اضافی را تبلیغ کنید تا جذب مشتری بیشتری داشته باشید .

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید