ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید مخاطب : : مدیران ارشد، مدیرعامل، مدیر فروش، کارشناسان فروش

قسمت دوم

چطور مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) اثربخش می تواند فروش شما را ده برابر کند؟


 

قبل از مطالعه این مقاله قسمت اول را با ما دنبال کنید.

بخش دوم- افزایش ده برابری فروش به کمک کاربرد دانش مدیریت ارتباط با مشتری

هدف های کم و ضعیف، نیاز به تلاش کم و ضعیف دارند و اگر کاری هم انجام نشود شاید این هدف ها محقق شوند. جادوی هدف بزرگ باید به حرکت درآورنده فکر بزرگ و اقدام بزرگ باشد. به این ده فرمان توجه کنید، درونمایه آنها برگرفته از دانش مدیریت ارتباط مشتری است و فروش ده برابری را محقق کنید.

  1. فروش را ده برابر کنید با کمک ذانش مدیریت ارتباط با مشتری، نه برای مقطعی کوتاه بلکه مستمر و مدام. برای این کار یک چارچوب زمانی تعیین کنید بین یک تا سه سال معقول است.
  2. حالا به مشتریان خود توجه کنید، این ده برابر شدن باید از طریق مشتریان بوجود آید. پروفایل مشتریان و اطلاعات مربوط به بخشهای بازار باید به روز و صحیح باشد.
  3. حالا باید ده برابر شدن از طریق پتانسیل های خرید مشتری رخ دهد. پتانسیل های خرید استفاده نشده مشتریان موجود را شناسایی کنید. باید سهم تامین کالای مشتری از طریق شما به صد در صد برسد. بسیاری از سازمانها به این افزایش سهم توجه نمی کنند و به طور متوسط ده درصد از نیازهای مشتری را برآورده می کنند که باید ده برابر شود. حجم و تنوع محصولی که مشتری از شما می خرد، بسیار تعیین کننده است. همچنین لازم است برنامه های آینده مشتریان مثل افزایش فروش یا توسعه توان تولید را هم تخمین بزنید، این برای تعیین پتانسیل بسیار مهم است.
  4. مشتریان وفادار باید تبدیل به مشتریان مبلغ(معرف) شوند. اگر هر مشتری بتواند ده مشتری جدید معرفی کند، هدف فروش ده برابری راحت تر محقق خواهد شد.
  5. مشتریان از دست رفته را شناسایی کنید. برگرداندن یک مشتری از دست رفته ده برابر از جذب یک مشتری جدید آسانتر است.
  6. مشکلات و نارضایتی های مشتریان را شناسایی کنید، رضایت مشتری هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم، فروش شما را افزایش میدهد و مانع ریزش مشتری می شود.
  7. به کارکنان فروش خود توجه کنید. آنها را به مهارت های ارتباط با مشتری مجهز کنید و مراقب رضایت شغلی و انگیزش آنها باشید. اگر انگیزه آنها ده برابر شود، فروش شما هم ده برابر خواهد شد.
  8. رفتارهای خرید مشتری را به کمک تحلیل های داده کاوی کشف کنید تا پیشنهادهای فروش شما اثر بخشی ده برابری داشته باشند.
  9. ببینید محصولات یا خدماتتان چه کاربردهای دیگری دارند. یعنی در بازارهای دیگر هم قابل استفاده هستند و مشتریان دیگری هم دارند. با این کار می توانید حجم بازار خود را ده برابر کنید. محصولات یا خدمات جدیدی بر اساس نیازهای مشتری طراحی کنید.
  10. جذب مشتری جدید کنید. معمولاً کسب و کارها اول دست به تبلیغ برای جذب مشتری می زنند و لی این آخرین توصیه ماست چرا که انرژی بسیاری می برد و تحقق فروش ده برابری از طریق آن دشوار است

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید