ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید منبع : نوشته دکتر محسن حسنی

 مشتری و فروشنده های نابینا و نامرئی  راه کارهای افزایش فروش غیرحضوری


مشتری و فروشنده های نسل جدید معمولا نابینا و نامرئی هستند.

درست خواندید!

وقتی که در دنیای تکنولوژی به دنبال مشتری می گردیم ، فقط اثری از آنها می بینیم. اثری که ممکن است در حد فقط چند کلیک کردن باشد.

و فروشنده ها در این دنیای ارتباطات باید یاد بگیرند که نابینا نباشند. بینایی یا دیدن در دنیای جدید ما ، معنی‌های مختلفی دارد. گاهی دیدن همان دیدن با چشم عادی ماست.

گاهی دیدن به معنی خواندن چند کلمه است که در تلگرام یا … تایپ می شود. حتما شندید که دوستتان از شما می‌پرسد: « پیامی رو که برات فرستادم ، دیدی؟»

گاهی دیدن به معنی شنیدن صدای یک فایل صوتی است. یا شاید گاهی دیدن فقط خواندن گزارش کلیک کردن‌های کاربران باشد.

گزارش‌هایی که از عملکرد کاربران در سایت ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف می توان به دست آورد، مهمترین ابزار دیدن امروز هر کسب و کاری است.

[vc_message message_box_style=”3d”]

تکنیک های جذب مشتری را با ما دنبال کنید

[/vc_message]

روش های سنتی یا تکنولوژیک تعامل مشتری و فروشنده

در جلسه ای که با مسئولین کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی یکی از استان های کشورمان داشتم ، برایشان از مزیت های کسب و کار هوشمند و همینطور هوشمندسازی گردشگری ایران گفتم.

برایم جالب بود که مسولین گردشگری یک استان با قابلیت های بسیار زیاد گردشگری ، اصلا امکان بازاریابی اینترنتی را نمی دانستند. و فکر می کردند که با ورود تکنولوژی به بازار گردشگری ، امکان سفر حضوری و استفاده از فضای گردشگری مقاصد مختلف از مردم گرفته می شود.

اینکه چرا نسل گذشته ما اینقدر نسبت به تکنولوژی گارد دارند ، خودش جای سوال بزرگی است. اما اینکه چرا ما نسل جدیدها نمی توانیم آنها را برای استفاده از تکنولوژی در کسب و کارشان راضی کنیم ، سوال مهم تری است.

پاسخ این است که معمولا ما فروشندگانی هستیم که خوب نمی بینیم. و به اصطلاح نابینا شده ایم. خیلی از دوستانی که به دنیای استارتاپ و همینطور کسب و کارهای اینترنتی پا می‌‍گذارند ، را می‌بینم که سعی دارند روش‌های سنتی را به روش های تکنولوژیک تبدیل کنند.

به عنوان مثال سعی می کنند تا روش های فروش ، بازاریابی یا حتی تبلیغات را که در دنیای فیزیکی یاد گرفته‌اند ، در دنیای مجازی هم به کار ببرند.

اینکه بتوانیم از یاد گرفته های خودمان ، الگوسازی کنیم برای ایجاد خلاقیت کاملا درست است. اما اینکه بخواهیم یک گوسفند را در داخل آپارتمان نگه داری کنیم ، کمی عجیب است.

خیلی از روش های سنتی برای استفاده در دنیای مجازی کاملا منسوخ شده هستند. و باید روش های جدیدی برای دیدن و دیده شدن در دنیای مجازی پیدا کنیم.

مشتری و فروشنده های نابینا و نامرئی کسانی هستند که ارتباط مستقیم باهم ندارند. برای همین هم از خیلی از احساسات همدیگر خبر ندارند.

کار سریع و کمی صبر برای تعامل مشتری و فروشنده نابینا و نامرئی

در اوایل کارم از استاد راهنمای خودم سوال کردم که برای ارسال ایمیل ، باید فقط آنهایی را نشانه بگیرم که ۵ یا ۱۰ ایمیل اولم را باز کرده اند؟

پاسخ سوال برایم جالب بود. ممکن است مشتری ای در طی ۵ سال فقط ایمیل های مرا پاک کند. ولی بعداز ۵ سال نیاز به محصول من پیدا کرده و از من خرید کند. پس هر اطلاعاتی که در دنیای مجازی به دست میاوری ، از دست نده.

مشتری و فروشنده های نابینا ، نمی توانند با تحلیل درست و هوشمند اطلاعات ، احساسات همدیگر را درک کنند. درحالی که به گفته ارسطو بیش از ۶۵ درصد کار متقاعدسازی را احساسات انجام میدهد. و احساسات را در دنیای مجازی فقط می توان از طریق تحلیل هوشمند اطلاعات درک کرد.

[vc_message message_box_style=”3d”]

تکنیک های فرایش فروش را با ما دنبال کنید

[/vc_message]

راه کارهای هوشمند فروش غیرحضوری

برای فروش غیرحضوری ، بهترین راه کار استفاده از فروش غیرمستقیم است.

فروش غیرمستقیم یعنی اینکه ما باید برای فروش محصول ، از قبل در ذهن مشتری جای بگیریم. و محصولمان را در شکل ها و مراحل مختلف به مشتری معرفی کرده باشیم.

به عنوان مثال تصور کنید که می خواهید از طریق یک کانال تلگرامی، گل بفروشید. برای اینکه بتوانید گل های زیادی را بفروشید ، باید اعضای کانال تان زیاد باشند.

پس باید فکری برای افزایش بازدید کننده کنید. یکی از راه کارهای هوشمند برای افزایش بازدید کننده ، خرید اعضای واقعی است.( که در اینترنت به فراوانی می فروشند.)

اما مشکل اینجاست که این اعضای واقعی بعداز اضافه شدن به کانال شما ، باید برای مدت طولانی در آن بمانند تا تبدیل به خریدار واقعی شوند.

پس اگر می‌خواهید در دنیای مجازی مشتری شما را ببیند ، باید محتوای جذاب و مناسب کسب و کارتان تولید کنید.

تولید محتوا یا محتواسازی یکی از موثرترین روش های تبلیغاتی در دنیای مجازی است. تولید محتوا باید براساس نوع مشتری و محصول ما تولید شود. یعنی محتوا توضیحات جذابی برای یک سری محصول باشد که نشانی از برند ما هم در آن دیده شود.

و همینطور باید محتوای تولید شده را در جای مناسبی به دید مشتریان خودمان بگذاریم. مشتریانی که از بین میلیاردها مشتری در سطح دنیا انتخاب می شوند.

نکته مهم:

درنهایت بهترین راه کار هوشمند برای فروش غیر مستقیم در دنیایی که مشتری و فروشنده ها نابینا و نامرئی شده اند ، تولید محتوای مناسب و به جاست. اگر فکر میکنید که لازم است تا در دنیای مجازی کسب و کارتان را توسعه دهید 

نویسنده : دکتر محسن حسنی

 

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید