ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین

نمونه موفق مشتری مداری کافه آمبیانس


 درک دیدگاه های مشتری باعث می شود یک سازمان مشتری مدار شوید و باید فراتر از انتظارات مشتری عمل کنیم.

رضایت مشتری، پیش شرط تمام موفقیت‌های آینده‌ی کسب‌و کار شما و از مهم‌ترین اصول مشتری مداری است. اولین دلیل از دست دادن مشتری، نارضایتی آن‌ها از خدماتی است که ارائه می‌دهید.

مشتری مهم است چون افزایش مشتریان جدید درآمد و سود را افزایش می‌دهد و کاهش تعداد مشتریان آنها را کاهش می‌دهد. اگر به مشتریان کنونی توجه کنیم، آنها نیز مشتریان جدیدی را به ما معرفی می‌کنند و از این طریق درآمد ما بیشتر می‌شود و انگیزه کار بیشتری در ما ایجاد می شود که این خود اصل مهم مشتری مداری است.

به علاوه، اگر به مشتریان توجه نکنیم دیگر به سراغ ما نیامده و به سراغ رقیب می‌روند. در این شرایط ممکن است انگیزه لازم را برای فعالیت از دست دهیم و درآمد و سود شرکت ما کاهش یافته و با بزرگ‌تر شدن رقیب، مشتریان بیشتری را از دست داده و درآمد ما سیر نزولی بیشتری خواهد یافت.

امروز می خواهم در مورد کافه آمبیانس صحبت کنم و چیز هایی که از دید مشتری مهم است و مدیران به آنها توجه نمی کنند و به سادگی از کنار آن می گذرند.کافه آمبیانس واقع در خیابان انقلاب ضلع شمال شرقی چهارراه کالج، می باشد.

 • در هنگام ورود با فضای خوبی روبه رو می شوید چون خوب دیزاین شده است.
 • مکان فوق العاده زیبایی دارد و،طوری طراحی شده که در طبقه اول می توانید جای مختص به خودتان داشته باشید و ازغذا لذت ببرید.
 • دیوار کافی شاپ با تابلو های زیبا تزیین شده است.
 • در هنگام ورود به کافی شاپ  کارکنان با برخوردی عالی حضور شما خیر مقدم می گویندو از انتخاب این کافه توسط شما تشکر می کنند.

نمونه موفق مشتری مداری کافه آمبیانس

 • خدمت دهی داخل رستوران ضعیف است که یک نکته بسیار مهم مشتری مداری است و با بهتر کردن آن مشتریان زیادی را جذب می کند چون مدیریت بسیار عالی دارد.
 • یک نکته بسیار عالی که رویداد های مهم در کافی شاپ خود به طور زنده پخش میکنند.
 •  حالا به بازی کردن در کافه فکر کرده­ اید؟ ترجیح می­ دهید زمانتان را در کافه چطور بگذرانید؟ کافه امبیانس سرگرمی های فکری خوبی در طبقه دوم کافه قرار داده است  تا در کنار دوستان بازی کنید و لذت ببرید.

نمونه موفق مشتری مداری کافه آمبیانس

 • یک نکته منفی کوچک که می توان گفت مواد اولیه مصرفی در کافه تازه نیستن مانند کیک ها که میتوان خیلی راحت این مشکل رفع کنند.
 • هیچ راه ارتباطی با مشتریان خود ندارد اگر این امکان را به وجود بیاورد یک نقطه عطفی برایش می باشد.
 • تنوع نسبت خوبی در منو خود دارد که انتخاب بیشتری را در اختیار مشتری قرار می دهد.
  نمونه موفق مشتری مداری کافه آمبیانس

نکات مهم مشتری مداری :

همیشه برای دریافت شکایت آماده باشید . با شکایت و انتقاد مشتری به شکل یک مهمان ناخوانده و مزاحم برخورد نکنید .
وقتی مشتری ازشما شکایت می کند ذهنا خود را مدیون او بدانید و ممنون او باشید. دست ازغرور بی جا بردارید . درست است ، بعضی موارد شکایت های نابجایی می شنوید ولی به هر حال مشتری تعیین کننده نهایی وضعیت کسب و کار شماست .وقتی پیشاپیش نگرش مثبتی به مقوله شکایات و انتقادهای مشتری داشته باشید ناخود آگاه رفتارمناسب تری از خود بروز می دهید و این گونه به میزان بیشتری به صدای مشتری خود دسترسی پیدا خواهید کرد (voice of customer) و هیچ کسی بهتر از مشتری نمی تواند به شما بگوید که محصولات یا خدماتتان چه معایبی دارد و بهتر است چگونه باشد تا فروش بیشتری داشته باشید.پس ، در قبال شکایت و انتقاد جبهه نگیرید و در صدد توجیه برنیایید بلکه به خاطر توجهی که مشتری نشان داده قدردان او باشید.

رضایت کارکنان یکی از عوامل ضروری برای رضایت مشتری است. در صورتیکه کارکنان شما از میزان حقوق و یا امکانات رفاهی خود ناراضی باشند، انگیزه خوبی نیز برای حفظ کیفیت محصولات و خدمات نخواهند داشت. همچنین نمی‌توان انتظار داشت که با روحیه‌ای مناسب و نهایت احترام با مشتریان برخورد نمایند. بنابراین طبیعی است که این نارضایتی به مشتریان هم منتقل خواهد شد.