ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید مخاطب : مدیران و صاحبان کسب و کارو کارشناسان

قسمت اول

۱۰ اشتباه در راه اندازی سیستم CRM نظریه باب سالیوان


قبل خرید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری و راه اندازی سیستم CRM برخی از نکات  مشترک در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری که از اهمیت ویژه ای برخوردارند در قالب متغییر های مهم در پیاده سازی CRM، مورد تأکید است.

CRM امروز (مدیریت ارتباط با مشتری) بهتر از دیروز است زیرا:
(الف) سیستم‌های CRM اکنون می‌توانند بازده‌های بهره‌وری بیشتری را به دست آورند
(ب) قابلیت استفاده از نرم‌افزار فروشندگان بسیار بهبودیافته است.
این پیشرفت به معنای صرف زمان و هزینه کمتر برای پیاده‌سازی سیستم CRM و یا راه اندازی سیستم CRM 
 است. هر شرکت از یک سیستم CRM خاص استفاده می‌کند، تحقیقات نشان می‌دهد که به ازای هر دلار که یک شرکت در یک سیستم CRM سرمایه‌گذاری می‌کند، از $ ۵٫۶۰ سود بهره مند می شود و بازدهی مورد انتظار را تجربه کنند اما البته نه همه‌کسانی که یک سیستم CRM دارند، و بنابراین برخی از سیستم های CRM شرکت‌ها را تهدید می‌کند. این عامل ممکن است به نحوه انتخاب و پیاده‌سازی سیستم CRM و  یا راه اندازی سیستم CRM بستگی داشته باشد.
ما به شما کمک می‌کنیم از مدیریت ارتباط با مشتری خود بیشترین استفاده را ببرید، در اینجا برخی از اشتباهات رایج و راه‌هایی برای جلوگیری از آن‌ها وجود دارد را اشاره می‌کنیم.

به‌طور کامل در فرآیندهای بازاریابی و فروش فعلی شما ناکارایی وجود دارد. و اشتباه فکر می‌کنید که یک سیستم CRM به‌طور خودکار بهترین روش‌ها را ارائه می‌دهد و آن را بهبود می بخشد. برای اطمینان از اینکه یک سیستم CRM آنچه را که شما انتظار دارید انجام می‌دهد،

  1. فرایند فروش خود را نمودار کنید و سپس کمپین‌های بازاریابی فعلی را پوشش دهید. اگر بر روی کاغذ معلوم شد مشکل‌دارید،نباید از مدیریت ارتباط با مشتری انتظار داشته باشید که عدم هماهنگی شمارا حل کند.
  2. از تفکر کوتاه‌مدت خود که در حال حاضر فکر می‌کنید، تعداد مشتریان و نوع  خدمت و میزان داده‌ها و فروش همیشه این مقدار است اجتناب کنید. چون سیستم CRM محدود به رشد کسب‌وکار فعلی شما می‌شود. یک سیستم CRM را انتخاب کنید که می‌تواند با رشد شما مقیاس‌پذیر باشد.
  3. این دید را از خود دور کنید که سیستم CRM فقط برای کاربران نهایی است. از همان ابتدا مشخص کنید که مدیریت ارتباط با مشتری  برای کل سازمان است.
  4. مزایای CRM را برای همه مشخص کنید. برای مثال، تصمیم‌گیری‌های بهتر و مؤثرتر برای مدیریت ، آسان کردن کار واحد فروش و ارتباط با انبار و غیره ، دیگر افراد سازمان را تشویق می‌کنند که بخواهند از  سیستم استفاده کنندو بهره مند شوند.
  5. انتخاب یک سیستم CRM فروش مناسب، مثلا متخصصان فروش امروز نیازمند قابلیت‌های بهره‌وری در زمان واقعی هستند مانند برنامه‌ریزی پیگیری تماس تلفنی، بررسی قرار ملاقات، تنظیم برای تغییرات آخرین دقیقه در هنگام سفر و خلاصه کردن اطلاعات برای مدیریت ضروری است

قسمتدوم مقاله ی ۱۰ اشتباه در راه اندازی سیستم CRM نظریه باب سالیوان را مطالعه کنید.