ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید

قسمت اول

۱۵ نکته طلایی که نرم افزار CRM به کسب و کارهای کوچک کمک می کند


نرم افزار CRM برای کمک به کسب و کار ها با اهداف کلی مدیریت ارتباط با مشتری طراحی شده است.

نرم افزار crm نرم افزاری یکپارچه برای مدیریت ارتباط با مشتریان توسط کسب و کارها می باشد. با استفاده از امکانات نرم افزار سی آر ام می توانید به سادگی روابط خود را با مشتری گسترش دهید و با تحلیل رفتار مشتریان خود، اقدامات مناسب بعدی را برنامه ریزی کنید. نرم افزار crm به سازمان شما در افزایش فروش، حفظ مشتریان، افزایش وفاداری مشتری، جذب مشتری جدید و ارائه خدمات پس از فروش ، کمک می کند.

تمرکز اصلی مدیریت نرم افزار CRM ( نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) ، ارتقاء کیفیت ارتباط بین یک سازمان و مشتریان آن، همراه با توانمندسازی فروش و مدیریت حجم کار تیم فروش با کارایی و آسایش است. این تکنیک ها از طریق ذخیره سازی و سازمان داده های مشتری بهبود می یابد و علاوه بر این منجر به فروش و اطلاعات بازاریابی می شود.

ده برداشت بسیار اشتباه، از خرید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری که امکان دارد اتفاق بیفتد

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM ) می تواند به کسب و کار فرصت های جدید فروش و بهبود تلاش های داخلی برای سازماندهی در اطراف اهداف کلیدی کمک کند.

داده ها ی مشتری  کلید اصلی هر سازمان است . اما خیلی از سازمان ها فاقد سیستمی بجمع آوری دیتاهای خودشان هستند، و این مساله مخصوصا در فرآیند فروش و ارتباط مشتریان خیلی مهم است.

پیش بینی فروش آینده جای خود را دارد،، اما بیشتر راه های ارزشمند برای درک چرخه فروش سازمان ها، شامل کسانی است که به مشتری نزدیک تر شده اند و رفتار مشتری را پیش بینی کرده اند. این کار به وسیله جمع آوری داده ها و استفاده از تجربیات گذشته امکان پذیر است. شما نمی توانید این کار را بدون داشتن اطلاعات درباره مشتریانتان و تجربیات گذشته انجام دهید. (نرم افزار CRM ) می تواند همه این اطلاعات را برای شما ثبت کند.

قبل از خرید نرم افزار crm با آن بیشتر آشنا شویم.

۱۵ نکت طلایی که نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM ) میتواند به کسب و کار های کوچک کمک کند:

۱-دسته بندی های مختلف مشتری :

بازاریابی مبتنی بر بازار هدف، نیازمند بخش بندی کردن مشتریان است و همچنین ایجاد بانک اطلاعات مشتریان بدون دسته بندی مشتریان امکان پذیر نمی باشد.
این زیرمجموعه ها را می توان به‌عنوان یک بازار هدف قلمداد کرد و با استراتژی های مشخص به آنها دسترسی پیدا کرد
با استفاده از نرم افزار CRM می توانید اطلاعات مشتریان خود را براساس موضوعات مختلف دسته بندی نمایید برای مثال شما می توانید مشتریان خود را براساس اولویت و اهمیتی که برای سازمان شما دارند دسته بندی نمایید و یا براساس زمینه فعالیت، منطقه جغرافیایی، پتانسیل خرید و … آنها را دسته بندی کنید تا به اهداف بازاریابی سریعتر و آسانتر دسترسی پیدا کنید.

۲- شناخت مشتریان :

کسب و کارهای موفق ، درک درستی از حرکات مشتریان خود دارند و می دانند که کجا می توانند مشتریان را پیدا کنند و کسب و کار موفق  سرنخ ها را دنبال می کنند که این سر نخ ها از طریق ROI ایمیل مارکتینگ ، پیام ها و تماس های گرفته شده ، فرم های پر شده توسط افراد در نمایشگاه ها و .. بدست آمده باشد.

هر کدام از این روش ها می تواند نخستین لحظه برخورد شما با مشتری باشد.استفاده از سی ار ام در پیدا کردن سرنخ ها به شما کمک می کند

۳- یاد اوری وظایف روزانه :

معمولا در تمام شرکت ها و سازمان های کوچک و بزرگ مجموعه ای از وظایف و کارها وجود دارد که روزانه بین کارمندان، از مدیریت جابجا می شود. شاید شما هم یکی از افرادی باشید که روزانه در سازمان خود با حجم بالایی از کار رو به رو می باشد و زمان زیادی را صرف می کنید تا این وظایف و کارها را به بقیه کارمندان محول کنید. بسیاری از اوقات هم ممکن است برخی کارها و وظایف بین کاغذ بازی ها و در میان انبوه وظایف دیگر گم می شوند و پیگیری آن ها غیر ممکن یا حداقل بسیار سخت می شود!

پیگیری مشتریان بسیار مهم  است. گاهی اوقات شرایط سخت می شود. فعالیت های فروش شما زیاد است و این اتفاق باعث فراموشی و غفلت از بعضی مشتریان می شود. نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به شما کمک می کند تا شما همیشه ارتباطتتان با مشتریان را حفظ کنید و خودتان را به مشتریانتان از این طریق یاد آوری کنید.

۴- خانه ای امن برای  حفظ داده ها :

CRM می تواند مغز یک کسب و کار شود و این تنها عنصر مهمی است که برای شما وجود دارد. هر مشتری، هر فروش، هر سرنخ و چشم انداز فروشی و هر شریک تجاری که شما دارید در این برنامه ثبت می شود و با خروج یک کارمند از سازمان شما این اطلاعات خارج نمی شود .چون خروج یک کارمند فروش با تمام اطلاعاتی که دارد می تواند برای سازمان تهدید بزرگی باشد که با خروج این فرد اطلاعات

CRM برای شما همه اطلاعاترا ثبت می کند. اگر شما این اطلاعات را به هر دلیلی از دست بدهید فاجعه رخ خواهد داد . CRM جلوی فاجعه را خواهد گرفت.

۵-گرفتن  گزارشات لحظه ای  :

 با توجه به اهمیت و نقش داده های سازمانی در تصمیم گیری های اساسی، توسعه کسب وکار و عملکرد سازمان، به قابلیت هایی مجهز شده است که بخش های سخت کار را برای شما انجام می دهد و با ارائه گزارشات «شسته رفته» و متناسب با نیازهای اطلاعاتی مدیران و کارشناسان در سطوح مختلف، به سازمان شما در برنامه ریزی های آینده کمک خواهد کرد. این گزارشات دقیق، نظارت شما بر عملکرد سازمانتان را بصورت لحظه ای محقق می کند.

شما به عنوان یک تیم بازاریابی و فروش باید همه جریانات خارجی را بررسی کنید. قسمت های مختلف هر کمپین را مورد تحلیل قرار دهید. CRM به شما اجازه می دهد تیم فروش و بازاریابی تان بتوانند مشتریان را رصد کنند و بفهمند خریداران بیشتر کجا می روند و چه می کنند؟ با یک نرم افزار CRM شما می توانید به راحتی همه چیز را بررسی کنید و بفهمید که چه چیزی می تواند در ارتباط با مشتریان، شرکت ها، معاملات و از همه مهم تر درآمد موثر باشد.

۶- پیدا کردن سرنخ :

سرنخ یا Lead مجموعه ای از اطلاعات تماس است که منجر به تسهیل فروش در آینده خواهد شد. در واقع سرنخ ها، کسانی هستند که به دنبال خرید سرویس یا محصول شما هستند. تیم فروش شما موظف است آنها را شناسایی و تبدیل به فرصت کنند.

به طور مثال زمانیکه در فرم نظر سنجی کسی اطلاعاتش را می نویسد تبدیل به یک سرنخ فروش برای شما شده است. با ثبت سرنخ ها در نرم افزار سی ار ام  راحت تر می توانید فرآیند فروش را طی کنید.

سرنخ یا Lead اولین ارتباط مشتری با کسب و کار شماست. در CRM ، مدیریت سرنخ ها در حوزه بازاریابی قرار داده شده است. هر زمان که یک مشتری برای یک درخواست جدید با شرکت شما تماس می گیرد یک سرنخ جدید ایجاد می شود. کارشناسان تیم فروش موظفند فعالیت های مناسب روی این سرنخ انجام دهند و آن را تبدیل به یک فرصت تجاری کنند. فعالیت هایی نظیر پی گیری، تماس تلفنی، ارسال پیامک، قرار جلسه و …

15 نکته طلایی که نرم افزار CRM به کسب و کارهای کوچک کمک می کند

نکته مهم :

کسب و کارها و سازمان هایی که  سیستم مدیریت ارتباط با مشتری را درشروع فعالیت خود پیاده سازی و استفاده کرده اند با سرعت بیشتری به اهداف خود دست یافته اند 

 

در پست بعدی ۹ مورد دیگر را توضیح خواهیم داد. قسمت دوم را با ما همراه باشید.

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید