ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید مخاطب : مدیران کسب‌وکار روش : خوب گوش دهید. منبع : 101successful sales strategies

تکنیک طلایی افزایش فروش قسمت چهارم

خوب گوش دهید


یک تکنیک طلایی افزایش فروش موفق یعنی به مشتری خوب گوش دهید.آیا سررشته کلام را فروشنده به دست می‌گیرد و به مشتری فرصت حرف زدن نمی‌دهند؟ در این صورت، شکست قطعی است. اجازه دهید مشتری احتمالی از خودش حرف بزند. این اطلاعات بسیار ارزشمندند

بهترین راه برای تشخیص فروشندگان موفق از فروشندگان ناموفق، مشاهده برخورد آن‌ها با مشتری است چون ده یا پانزده ثانیه اول، تأثیر زیادی بر نتیجه ملاقات مشتری با فروشنده دارد. چون در ابتدای هر رابطه جدید، فرد ناخواسته برداشتی عاطفی داشته و درباره شما قضاوت می‌کند. برداشت‌های مربوط به این‌که چه کسی هستید و شمارا چگونه شخصی می‌داند (خسته یا شاداب، گشاده‌رو یا سرسخت، مهربان یا فریبکار).

فروشنده باید گوش دهد مشتری‌هایش چه می‌گوید، نه این‌که سخنرانی کنند. فقط با گوش دادن می‌توانیم محصول خود را با مشکلات و دغدغه‌های مشتری مطابقت دهیم. اگر همیشه به هدف خود یعنی کمک کردن به مشتری به‌جای جذب مشتری فکر کنیم، اعتماد ایجاد می‌کنیم و این بسیار اهمیت دارد.

طوری گوش دهید که از سرنخ‌های غیرکلامی غافل نشوید. چون گوش دادن فقط توجه به همه کلماتی نیست که از دهان مشتری خارج می‌شوند. چون مقدار اندکی از ارتباطات ما کلامی و برخی غیرکلامی است.

وقتی مشتری یک سؤال نکته دار از شما می‌پرسد، سعی کنید دقیق جواب دهید و مبهم صحبت نکنید. بعد به واکنش او گوش دهید و هرگز حرف او را قطع نکنید، شاید یک نکته را مبهم گذاشته‌اید. هرگز با مشتری تهاجمی یا خصمانه رفتار نکنید بگذارید حرف خود را تمام کند اجازه دهید هر وقت که می‌خواهد، حرف شمارا قطع کرده و اطلاعات بیشتری بخواهد. به حرفه‌ای او علاقه نشان دهید پیام‌های پیچیده و علائمی که برایتان می‌فرستد را بگیرید

بهترین راه برای از بین رفتن کسب کارتان به روش قدیمی «فروش اجباری» هست؛ که فقط حرف خود را بزنید و مشتری را کلافه کنید. این بهترین روشی برای شکست خوردن درفروش است.

نکته مهم:

در یک تکنیک طلایی افزایش فروش موفق ، پیشنهاد فروش را وقتی مطرح کنید؛ که به‌وضوح درباره نقش محصول که می‌فروشید در دستیابی به یکی از نیازهای بزرگ مشتری بحث و گفتگو کرده باشید؛ اما باید بگذارید تصمیم نهایی را مشتری بگیرد، نه شما. اگر می‌خواهید جایگاه خوبی داشته باشید، باید بدانید مشتری به چه چیزهایی نیاز دارد تا خودش برای خرید پیش‌قدم شود. اینجاست که گوش دادن اهمیت زیادی می‌یابد.

فروشنده باید خودش را جای مشتری بگذارد تا بداند که چطور کالای خود را به او بفروشد. باید سنجیده عمل کرد و به همین علت است که همیشه باید از چشم مشتری نگاه کنیم

 

مشترک هایی که حساب کاربری خود را به اشتراک طلایی ارتقا می دهند، به مقالاتی مانند شیفته کار خود باشید، مدل سازی مدیریت ارتباط با مشتری درعصر حضور شبکه های اجتماعی (CRM اجتماعی) ،تاثیر شبکه های اجتماعی در مدیریت ارتباط با مشتری( CRM) و غیره نیز دسترسی خواهند داشت.

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید