ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین

قسمت دوم

۱۰ بحران که نرم افزارCRM (مدیریت ارتباط با مشتری)در سازمان شما ایجاد می کنند


قبل از خواندن این مقاله لطفا قسمت اول مقاله را مطالعه کنید.

  1. بحران عدم پذیرش سیستم توسط کارکنان

کارکنان بخش های مختلف از کار با نرم افزارCRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) طفره می‌روند، چون برایشان روشن نشده سی آرام چقدر برای آن‌ها و سازمان شان مفید است. این بحران در بخش فروش بسیار شایع‌تر است.

  1. بحران مسئولیت

سازمان یک مدیر یا کارشناس  را مسئول نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزارCRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) نمی‌کنند و بنابراین در لیست وظایف کسی در اولویت اول قرار نمی‌گیرد و کم‌کم فراموش می‌شود.

  1. بحران زمین‌گیر شدن

توسعه نرم‌افزار برای سازمان امکان‌پذیر نیست چون شرکت‌هاین نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزارCRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) برای متناسب کردن نیازهای سازمان ، مبالغ سنگینی را طلب می‌کنند. بعد از مدتی نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری بر اساس نیاز فعلی شما که تغییر کرده تعریف‌نشده است و ناکارآمد تلقی  و کنار گذاشته می‌شود.

  1. بحران اطلاعات مشتری

شناخت بازار، بخش‌بندی و هدف‌گیری، چون انجام‌ نشده است، به تبع آن اطلاعات مشتری کامل وارد نمی‌شود و بنابراین قابل‌استفاده نیست.

  1. بحران عدم پشتیبانی از سوی مدیریت ارشد

بعد از مدتی هم مدیر پرمشغله، معجزه‌ای از نرم افزارCRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) آن نمی‌بیند و حتی از خریدنرم افزارCRM (نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) اظهار پشیمانی می‌کند .

نتیجه گیری: 

این ده عنوان تنها نمونه‌ای‌ هستند از مشکلاتی که به دلیل طراحی نشدن نیازهای سازمان  و اجرای بی‌برنامه نرم‌افزار پس از خرید و آموزش کم و نادرست شرکت‌های ارائه‌دهنده نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار سی ار ام (CRM) برای سازمان رخ می‌دهد.

حالا این سؤال پیش می‌آید که چه باید کرد؟

بسیاری از محتواهای سایت ما برای حل مشکلات شما نوشته‌شده است.

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید