ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین مخاطب : مدیران کسب‌وکار

قسمت اول

۱۰ بحران که نرم افزارCRM در سازمان شما ایجاد می کنند


چاره اکثر سازمان‌ها برای حل مشکلات ریزش مشتری و یا نظم دهی به امور مشتریان در خرید یک نرم‌ افزارCRM خلاصه می‌شود. این چاره، از تفکر خوددرمانی» ناشی می‌شود. همان‌طور که برای درمان بیماری بجای مراجعه به پزشک عمومی یا متخصص به داروخانه مراجعه می‌شود و بر اساس مشورت اهل خانه یا توصیه متصدی داروخانه، دارو خریداری می‌شود و احساس می‌کنید با کمترین هزینه و زمان، درمان شده‌اید، به‌اصطلاح به این کار شما خوددرمانی گفته می‌شود. جالب این است که همان دارو علت عمده پیچیده شدن بیماری فرد است و این پیچیده شدن به علت عوارض جانبی دارو و ضررهای مصرف دارو اشتباه است.

همین وضعیت در سازمان‌هایی که خرید نرم‌ افزارCRM  کرده‌اند هم رخ می‌دهد. و ده بحران به وجود می آورد:

  1. بحران حل نکردن مشکلات

مشکلات سازمان عارضه‌یابی و نیازسنجی نشده است، نرم‌ افزارCRM  یا مدیریت ارتباط با مشتری علیرغم این‌که قابلیت‌های بسیاری دارد. مشکلات سازمان را حل نمی‌کند.

  1. بحران عدم استقرار

نرم‌افزارها خریداری و صرفاً، نصب» می‌شوند، یعنی روی رایانه کپی شده و اجرا می‌شود. آموزش‌های محدودی هم توسط شرکت نرم‌افزاری داده می‌شود. اما از “استقرار” به معنای اطمینان از تغییر رویکرد سازمان و استفاده عملیاتی از  سی آرام ، خبری نیست.

  1.  بحران جزیره‌ای بودن نرم‌افزارها

به مجموعه نرم‌افزارهای متعدد سازمان که به هم مرتبط نیستند جزیره‌ای بودن نرم‌افزارها گفته می‌شود ،با نصب سی ار ام  یک نرم‌افزار دیگر هم اضافه می‌شود و تعدد نرم‌افزار، کارکنان را خسته و آشفته می‌کند.

  1. عدم یکپارچگی با سایر نرم‌افزارها

به نرم‌افزارهای فروش یا مالی وصل نمی شود و بنابراین، قابلیت گزارش دهی خود را از دست می‌دهد.

  1. بحران کارایی

وضعیت مشتریان و شاخص‌های آن مثل ریزش و جذب مشتری ، قبل و بعد نصب نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری تغییر چندانی نمی‌کند.

قسمت دوم را با مدام دنبال کنید.