۱۱ خرداد ۱۳۹۹
صفحه اصلی / خبرها / تجلیل از دکتر فرشید عبدی در جشواره ملی تلاشگران
در هشتمین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کشور

تجلیل از دکتر فرشید عبدی در جشواره ملی تلاشگران

تجلیل از دکتر فرشید عبدی در جشواره ملی تلاشگران کشور 

در هشتمین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کشور از دکتر فرشید عبدی، موسس مرکز دانش مدیریت ارتباط با مشتری (مدام) تجلیل شد.

در هشتمین جشنواره ملی تجلیل از تلاشگران کشور که در تاریخ سوم بهمن در مرکز نمایشگاهی بازار بزرگ ایران (ایران مال) برگزار شد به پاس اهتمام به توسعه دانش و استقرار موفق سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری، نشان تلاشگر کشور به دکتر فرشید عبدی موسس مرکز دانش مدیریت ارتباط با مشتری از سوی هیات داوران این جشنواره اهدا شد.

در این مراسم که در حضور جمع کثیری از مدیران و صاحبان کسب و کار از تعدادی از چهره های تلاشگر کشوردر حوزه های کارآفرینی، آموزش، صنعت و مشاوره تقدیر شد و بر نقش آنها در توسعه پایدار کشور تاکید شد. نشست ها و گفتگوهای تخصصی در حوزه های کارآفرینی، رهبری سازمانی، برندسازی و کیفیت از دیگر بخش های این جشنواره بود.

دکتر فرشید عبدی به سبب کارآفرینی و تاسیس مجموعه تخصصی، تحقیق و ترجمه و تالیف کتاب، مشاوره و کمک به سازمانها جهت استقرار موفق CRM و آموزش های متعدد حائز امتیاز لازم جهت دریافت نشان شد و مورد تجلیل قرار گرفت.

تجلیل از دکتر فرشید عبدی در جشواره ملی تلاشگران کشور 

درباره مُدام

در کنار شما و کسب و کارتان هستیم تا از طریق یادگیری درست و استقرار اثربخش CRM به شما کمک کنیم تا مشتریان بیشتری را جذب و حفظ کنید و در انتخاب نرم افزارCRM، استقرار CRM و تحلیل رفتار و داده های مشتری با شما همگام و همراه باشیم.

مقاله پیشنهادی

کتاب راهنمای مدیریت مشتریان کلیدی (KAM)

کتاب راهنمای مدیریت مشتریان کلیدی منتشر شد

با توجه به اهمیت مشتریان کلیدی در کسب و کارها و نقش موثری که در موفقیت آنها دارند، این کتاب می کوشد با تشریح روان و ساده مفاهیم مرتبط با آن شما را در شناخت و مدیریت مشتریان کلیدیتان یاری کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.