ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین

روش های جذب مشتری

تبلیغات جذاب


یکی از روش های  جذب مشتری این است که تبلیغات جذاب را انتشار دهیم.

تبلیغات جذاب باید باشد چون اگر دقت کرده باشید، بخش زیادی از زمانی که در طول روز سپری می کنیم به دیدن تبلیغات متفاوت می گذرد.

ما در عصری زندگی می کنیم که به طور مداوم در پیرامون خود با انبوهی از تبلیغات رو به روییم در نتیجه اگر بخواهیم مشتری را به توجه به تبلیغ محصول خود ترغیب کنیم بابد تبلیغ ما یک ویژگی منحصربه­فرد  داشته باشد و  به زبان ساده تبلیغات جذاب باشد.

تبلیغات به غیر از فروشگاه ها و مکان ­های خربد در برنامه­ های تلویزیونی و شبکه های اجتماعی و سایت ها و حتی در خیابان ها و تابلوهای شهری وجود دارد.

بدیهی است که این حجم از تبلیغ، تهدیدی برای بازاریابان است زیرا ممکن است انبوه تبلیغات موجود، باعث شود که مشتری از کناز تبلیغ آن ها با بی توجهی بگذرد.

در نتیجه باید به دنبال راهکاری بود که تبلغ محصول ما از بقیه­ی تبلیغ ها متمایزتر و همین طور جذاب­تر شود در ادامه ی متن به ارائه ­ی چند راهکار در این زمینه خواهم پرداخت.

همانظور که پیش­تر آمد، آشفتگی تبلیغات موجب می شود که مشتریان توجه اندکی به تبلیغات کنند، معمولا بازاریابان برای حل این مشکل، ساخت تبلیغات جذاب سریالی را پیشنهاد می کنند.

در این روش، در قسمت اول، پرسشی مطرح می شود و در ادامه­ ی قسمت­ ها، پرسش نخستین حل شده و محصول معرفی می شود. این راه حل می تواند مشتری را برای چند قسمت به خود جذب کند. از راه های دیگر می توان به تبلیغ در مکان های نامتعارف نیز اشاره کرد.

مشکل دیگر سازگاری مشتریان با تبلیغات است، مردم به مرور با تبلیغات وفق یافته و دیگر عکس العملی به آن نشان نمی دهند. برای این موضوع نیز می توان در تلیغ تغییراتی ایجاد کرد با شدت نور و رنگ یا با تغییر در مدت زمان تبلیغ، می توان این سازگاری را برطرف کرد.

راه دیگری که به وسیله ­ی آن می توان توجه مشتریان را جذاب کرد، ایجاد ابهام در تبلیغ است، البته که ابهام مورد علاقه ی بازاریابان نیست اما گاهی می توان به وسیله­ی ابهام، در تبلیغ توجه مشتریان را جلب کرد و آنان را واداشت که به عناصر درون آگهی فکر کنند و سعی کنند آن را تفسیر کنند

بازاریابی دهان‌به‌دهان  برای مشتری‌ها باعث می‌شود که آن‌ها با دیگران درباره شما صحبت کنند و این روش، مبنای بازاریابی ویروسی است و جذب مشتری بسیار بالایی برای سازمان شما دارد. این روش فروش، از دیگر روش‌های تبلیغاتی برای شما درآمد بیشتری ایجاد می‌کند.

مقاله بازاریابی دهان به دهان را مطالعه کنید

راه دیگری که باعث تبلیغات جذاب می گردد، استفاده از نظریه ­ی گشتالت است. بر اساس این نظریه، مردم معانی را از کل یک مجموعه محرک دریافت می کنند، نه از بررسی یک محرک به صورت انفراد.دیدگاه گشتالت اصول چندگانه ای را برای سازماندهی محرک ها فراهم ساخته است. این اصول عبارتند از: انسداد یا ترمیم، نشابه، زمینه، مجاورت، ادامه و سادگی.

به بیانی ساده تر مردم هیچ گاه بک پدیده را به صورت انفرادی ادراک نمی کنند، بلکه سعی می کنند پدیده را با دیگر ورودی­ های حسی مشابه ترکیب کنند تا بتوانند معنای یک پدیده را دریابند در واقع نظریه­ ی گشتالت سعی در توضیح عملکرد فوق دارد.

اصول گشتالت می تواند راهکار خوبی برای ساخت تبلیغات جذاب باشد. در ادامه به طور مختصر اصول گشتالت را توضیح می دهم:

اصل انسداد: اصل انسداد بیان می کند که مشتریان تمایل به کامل  کردن تصاویر ناقص دارند.
اصل تشابه: مشتریان اشیایی را که خصوصیات فیزیکی مشابهی دارند، با هم گروه بندی می کنند.

اصل سادگی یا طرح گرایی: به این معناست که مشتریان  می خواهند یک شکل را در شرایط محرک تا حد ممکن خوب ببینند.

اصل مجاورت: اجزایی که از نظر زمان یا مکان نزدیک هم هستند، از نظر مشتری متعلق به هم تلقی می شوند و مصرف کننده تمایل دارد آن ها را متعلق به هم درک کند.

اصل ادامه: ما تمایل داریم تا جهتی را دنبال و عناصر را به گونه ای به هم وصل کنیم. که به نظر برسند ادامه دارند و یا در جهت خاص جریان دارند.

تصویر زیر، تصاویری مربوط به اصول گشتالت ها را نشان می دهد.

تصاویری مربوط به اصول گشتالت ها برای تبلغات جذاب

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید