ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید مخاطب : مدیران کسب‌وکار روش : بازاریابی دهان‌به‌دهان منبع : 100 Great Marketing Ideas

روش های جذب مشتری 

بازاریابی دهان‌به‌دهان


یکی از روش های جذب مشتری بازاریابی دهان به دهان است.

بازاریابی دهان‌به‌دهان برای مشتری‌ها باعث می‌شود که آن‌ها با دیگران درباره شما صحبت کنند و این روش، مبنای بازاریابی ویروسی است و جذب مشتری بسیار بالایی برای سازمان شما دارد. این روش فروش، از دیگر روش‌های تبلیغاتی برای شما درآمد بیشتری ایجاد می‌کند.
سرگرم کردن مشتری روش مناسبی است. چیزی که مشتریان را برای انتقال پیام به. دوستان، آشنایان، همکاران، خانواده و هرکسی دیگر تشویق می‌کند و آگاهی دیگران را درباره شرکت شما افزایش می‌دهد. شما می‌توانید امیدوار باشید که این روش تعامل، مشتریان شمارا نسبت به حرکات بعدی محصول شما حساس می‌کند.

مثال :

مجموعه هتل‌های (رادینسون) خدمت ویژه‌ای به مشتریان تجاری خود ارائه می‌دهد. بازرگانان معمولاً زمان زیادی را برای کار در اتاق‌های خود می‌گذراندند و تمایل ندارند از هتل خارج شوند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد و وقت بیشتری را با خانواده در داخل هتل می‌گذرانند.

هتل رادینسون از این ایده استفاده کرد و در هر اتاق یک اردک پلاستیکی برای بازی در حمام قرارداد. به همراه هر اردک یک یادداشت وجود دارد که بر روی آن نوشته‌شده بود (این اردک به شما هدیه شده است و می‌توانید آن را برای فرزندانتان به خانه ببرید) در صورت تمایل مهمان‌ها اردک را در جعبه مخصوص و با یک پیغام برای خانواده خو. د ارسال می‌کردند و هزینه ارسال جعبه برای این هتل لوکس بسیار ناچیز است.

نتیجه این کار این بود صدها اردک رابینسون در جهان توزیع شد و لبخند بر لبان آن‌ها آورد. اثر این کار باعث افزایش سود هتل شد اما مهم‌تر از آن باعث تغییر شخصیت و هویت نام تجاری هتل شده است. تصور رایج هتل‌های زنجیره‌ای معمولی، اصلاح‌شده و نشان‌دهنده این است که حتی یک هتل لوکس هم‌حسی از تفریح دارد. تغییر در نگرش باعث افزایش حضور خانواده‌ها دراخر هفته در هتل ادیسون گردید و باعث شد که بازرگانان باکمال میل در هتل اقامت کنند.

 نکته مهم برایروش های جذب مشتری :

  • برای جذب مشتری کاری انجام دهید که سرگرم‌کننده باشد.
  • اطمینان حاصل کنید که صحبت کردن درباره آن از شخصی به شخص دیگر به‌سادگی انجام می‌شود.
  • تلاش کنید که نشانه قابل‌لمسی به همراه تجربه منتقل شود
  • پیامی را که مشتری منتقل می‌کنید مراقب باشید از تصویر نام تجاری شما نکاهددر توضیح بالا اشاره به بازاریابی ویروسی شد که برایتان به‌صورت مختصر توضیح می‌دهم.

 

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید