ارسال در تلگرام ارسال در لینکدین جهت دانلود PDF مقاله وارد حساب کاربری خود شوید مخاطب : مدیران کسب‌وکار روش : روشی نو برای توزیع محصولات خود ابداع کنید منبع : 100 Great Marketing Ideas

راه های طلایی جذب مشتری – قسمت پنجم

روشی نو برای توزیع محصول خود پیدا کنید


یکی از راه های طلایی جذب مشتری این است که یک روشی نو برای توزیع محصول خود پیدا کنید

یک اصل در مدیریت ارتباط با مشتری وجود دارد که باعث رقابت موفق می‌شود و رقابت کنندگان در مورد آن فکر نکرده‌اند. این موضوع در توزیع، بسیار آشکار است. اغلب روش‌های  توزیع سنتی باعث می‌شود که  مشتری های زیادی را که دوست دارند از شما خرید کنند از دست می‌دهید ، زیرا آن‌ها به بازار فروش خاصی که محصول در آن  عرضه شده دسترسی ندارند یا آن‌ها بازار فروش را بنا به دلایلی دوست ندارند.

شکستن قلب‌های توزیع یعنی نزدیک شدن به  مشتری هایی که شرکت‌های دیگر نمی‌توانند نزدیک بشوند و به دست آوردن  مشتریانی که به‌اندازه کافی به آن‌ها خدمت نشده است .اما چه کسی مسیر  توزیع مناسب دیگری میابد و مهم پیدا کردن روش توزیع مناسب است.

مثال:

لوازم‌آرایشی آوُن به هنگام  عرضه اولیه محصولاتش به‌صورت سنتی انجام می‌شد و به داروخانه‌های بزرگ ، فروشگاه‌ها و آرایشگاه‌ها عرضه می‌شد .برای اکثر خانم‌ها این مشکل بزرگی نیست زیرا با یک گردش برای خرید می‌تواند لوازم پیکانه‌اشی خود را از داروخانه محل تهیه کند،یا با رفتن به آرایشگاه یک فرصت مناسبی برای خرید یک رژ لب و ریمل و .. به وجود می‌یابد.

اما ازنظر تعدادی از خانم‌ها این کار خیلی مشکل است، زیرا آن‌ها کودکان کوچک یا والدین سالخورده دارند، یا فروشگاه به محل سکونت آن‌ها خیلی دور است. بعلاوه، خانم‌ها به هنگام خرید لوازم پیکانه‌اش راهنمایی‌هایی می‌خواهند ولی اغلب داروخانه‌ها هیچ‌گونه راهنمایی ارائه نمی‌دهند. آوُن ایده‌ای را معرفی کرد: که اینکه  کالا برای  مشتری به در خانه‌اش بده شود.

آوُن لوازم‌آرایش برای خانم‌ها می‌فرستاد و آن‌ها را راهنمایی می‌کرد. نماینده فروش آوُن خانم‌هایی هستند که به دنبال درآمد در اوقات آزادشان هستند.

لوازم‌آرایشی آوُن در کمپ‌های  مهاجرین خاورمیانه ،پروژه‌های خانه‌سازی در نیویورک و حتی از قایق‌های موجود در حال حرکت در رودخانه آمازون فروخته‌شده است.

فروش های شرکت چندین برابر لوازم‌آرایشی (لورال) شد و  محصولات آن‌ها در کیف آرایش خانم‌ها شگفت‌آور افزایش پیدا کرد .آون با یک تیر دو نشان زد :شخص قادر است لوازم‌آرایش خود را خریداری کند و هم‌زمان راهنمایی‌هایی در مورد خرید لوازم‌آرایش دریافت کند و این‌یک مزیت اساسی برای خانم‌ها است.

نکات مهم  راه های طلایی جذب مشتری  :

  • در انجام کاری که دیگران انجام ندادند درنگ نکنید .این‌یک  مزیت است تا جذب مشتری بیشتری داشته باشید.
  • مطمئن باشید که بازار هدف خود را درست  انتخاب کرده‌اید .آیا هم‌اکنون مردم در منطقه جغرافیایی هستند که به روش سنتی  خدمات دریافت می‌کنند ؟
  • مراقب طراحی شیوه جدیدتان باشید تا باعث جذب مشتری شود.
  • به دنبال سوابق دیگر  صنایع باشید،شما ممکن است از آن‌ها نکات خوب یاد بگیرید

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید
نام خود را وارد نمایید