یادداشتی برای سال جدید: 7 استراتژی موثر برای ارتباط با مشتریان در سال 1402 و حفظ آنها

7 استراتژی موثر برای ارتباط با مشتریان در سال 1402 و حفظ آنها

یادداشتی برای سال جدید: 7 استراتژی موثر برای ارتباط با مشتریان در سال 1402 و حفظ آنها

سال 1402 آغاز می شود و باید مرور سریعی داشته باشیم بر استراتژیهای CRM این سال:

  • شرایط اقتصادی – به نظر می رسد تورم و کاهش قدرت ادامه داشته باشد، ممکن است برای حفظ مشتریان خود لازم باشد کالاهای اقتصادی یا دارای شرایط خرید اقساطی و اعتباری ایجاد کنید.

 

شرایط اقتصادی

  • احیای مشتریان از دست رفته – سراغ بانک اطلاعاتی مشتریان خود و نرم افزار CRM بروید و مشتریانی که طی سال قبل از دست داده اید را پیدا کنید و با پیشنهادهای مناسب و رفع مشکلات آنها را برگردانید.
احیای مشتریان از دست رفته

  • سطح استفاده از نرم افزار CRM – اگر نرم افزار CRM ندارید، نیازهای خود را تعیین کنید و آن را تهیه کنید و اگر دارید و در سطح یک دفترچه تلفن استفاده می کنید، سطح استفاده را به جذب و حفظ مشتریان ارتقا دهید. رضایت و وفاداری مشتری حاصل یک سیستم سازماندهی شده منظم ارتباط با مشتری است.
3- سطح استفاده از نرم افزار CRM
  • رسیدگی دقیق به شکایات مشتریان – از دست دادن هر مشتری خوب در سال 1402 یک فاجعه است. رسیدگی دقیق به شکایات مشتری موجب رضایت، وفاداری و تبلیغات دهان به هان برای شما می شود. همچنین موجب می شود علل ریشه ای و مسائل ناپیدای کسب و کار خود را شناسایی و آن حل کنید. با مهارتهای رسیدگی به شکایات مشتری آشنا شوید و سیستم آن را بر اساس استاندارد ایزو 10002 پیاده سازی کنید.
رسیدگی دقیق به شکایات مشتریان
  • ایجاد ارزش برای مشتری – وارد جنگ قیمت نشوید، به جای ارزشهای نظیر خوش قولی، کیفیت، تعهد، خوشنامی و دانش و تخصص و خیرخواهی را مبنای کار خود قرار دهید.
ایجاد ارزش برای مشتری
  • دانش و توان حل مساله – اگر مسائل درونی و بیرونی شما حل نشوند، مزمن خواهند و یا تشدید خواهند شد. به افزایش دانشهای مرتبط با مشتری مانند فروش، بازاریابی و خدمات و مشتری نوازی اهتمام بورزید و توان حل مساله را در تیم مدیریت و تیم های کارکنان ارتقا دهید.
توان حل مساله
  • انگیزه و احترام – تیم فروش و توسعه بازار شما  خط مقدم ارتباط با مشتری و ارزش آفرینی است. نظام مناسب ارزیابی عملکرد، قدرشناسی، توجه به یادگیری و استفاده از داده و افزایش توان مدیران می تواند این تیم راسرآمد کند. هر چه می تواند در این راه انجام دهید.
انگیزه و احترام

سال خوبی را برای شما آرزومندم

فرشید عبدی

موسس مرکز دانش مدیریت ارتباط با مشتری (مُدام)

نویسنده: دکتر فرشید عبدی، استاد دانشگاه و موسس مُدام

این محصولات می تواند برای شما مفید باشد

تخفیف!
-20% تخفیف
۳۷۶,۸۰۰ تومان
تخفیف!
-20% تخفیف

کتاب های چاپی

بسته مدیریت مشتریان

۳۵۲,۰۰۰ تومان
به این مطلب رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید