10 دلیل داشتن نرم افزار CRM

نرم افزار CRM (سی آر ام)

ده دلیل برای اینکه چرا به نرم افزار CRM (سی آر ام) نیاز دارید

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری


قبل از خواندن به شما گوش زد می کنم که این لیست کامل و جامعی از دلایل  ها نیست . دلایل بسیار زیادی برای داشتن یک نرم افزار CRM (سی آر ام) وجود دارد .من فقط تعداد اندکی که مفید دانسته  یا در گذشته شخصا  تجربه کردم را به صورت لیست درآوردم . شما ممکن است به دلایلی دیگری فکر کنید. هدف من این نیست که لیست جامع و شاملی را فراهم کنم ،قصد من صرفا این است که شما را وادار کنم به ارزش یک نرم افزار CRM (سی آر ام) بیندیشید و امید است  به این درک برسید که اگر کسب کاری دارید پس به یک نرم افزار CRM (سی آر ام) نیازمندید.

ده دلیل برای اینکه چرا به نرم افزار CRM (سی آر ام) نیاز دارید

10. حافظه ی شما بی نقص نیست

میدانم که ممکن است فکر کنید همه چیز را در ذهن  دقیق سریع خود ذخیره کرده اید ولی از روی تجربه ی شخصی خود گواهی میدهم که  ذهن همیشه  اونجوری که توقع میرود عمل نمیکند . البته  شما ممکن است بتوانید 10 یا 20 یا حتی 50 مشتری  را در ذهن خود نگه دارید ولی کار به جایی میرسد که نمیتوانید حتی همه ی آنها و وظایف و وقایع مرتبط با آنها را ردیابی کنید. واقعا میخواهید کسب و کار خود را با اطلاعاتی که میتوانید به ذهن بسپارید محدود کنید ؟ اگر بتوانید فقط بیست مشتری را با موفقیت  به خاطر بسپارید نگذاشته اید کسب کار تان از اینکه هست بزرگتر شود. با یک سی آر ام  میتوانید اطلاعات  صدها مشتری را مدیریت و ذخیره کنید و بگذارید سیستم کامپیوتر وظیفه ی حافظه و یاد آوری را به عهده بگیرد. از تکنولوژی بهره ببرید و از آن درجهت موفقیت کسب و کارتان استفاده کنید . در این صورت رشد کسب وکارتان هرگز با مغزی که نمیتواند به یاد بیاورد که کلید ماشینتان را کجا گذاشته اید محدود نمی شود.

  9.نامه های الکترونیکی غیر متمرکز هستند

من سال های زیادی که صندوق پست الکترونیکی راه حل بی نقص است .منظورم این است که میتوانستم ایمیل ها را فیلتر کرده ، جستجو کنم و ایمیل های  قبلی را بخوانم – چه چیزی بیشتر از این می توانستم بخواهم . ولی متوجه چیزی شدم. میبایست میلم را در تمام دستگاه ها همگام (سینک) نموده و تمام میل ها ی قبلیم را برروی همه ی آنها ذخیره میکردم . اولش خوب بود ولی حجم  صندوق پست الکترونیکی و فضای ذخیره سازی  سریع پر و غیر قابل مدیریت کردن میشد . همچنین  پیدا کردن میل های فرستاده شده مسئله شده و ردیابی کردن چیزهایی که به مشتری های مختلف گفته شده بود  را سخت تر می نمود. و سپس آن روز بزرگ فرا میرسد که کارکنانی را استخدام میکنید . هرگز به یاد نخواهید آورد که در همه ی ایمیل های فرستاده شده به گروه از bcc یا cc استفاده کنید . ناگهان ایمیل دیگر راه حل خوبی نیست .  اعضای تیم شما ممکن است ازهم دور افتاده و ارتباط به سرعت از بین خواهد رفت و ارباب رجوع شما رنج خواهد برد. یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری تمام اطلاعات مرتبط مشتری را در یک محل مرکزی قرار میدهد که به سادگی به روز رسانی میشود و وقتی بقیه اطلاعات به روز رسانی شده به راحتی قابل مشاهده است . تمام ارتباطات میتوانند در یک جا نگه داشته شوند و شما میتوانید آنها را ببینید و با بقیه ی گروهتان به اشتراک بگذارید.   

8.شما به معیار نیاز دارید

شما می دانید که درهفته ، ماه یا سال  گذشته چند پروژه ی موفق داشته اید ؟ آیا میتونید نرخ تبدیلتان را بیان کنید یا بهترین روشی را که به مشتریانتان دسترسی پیدا کردید را با اطمینان مطلق توضیح دهید ؟

معیارها برای رشد و موفقیت  کسب و کارتان حیاتی هستند. ممکن است خودتان را گول بزنید که مسائل را از راه عقل یا چندین فرمول درصفحه ی اکسل متوجه خواهید شد ، ولی این کاریست که می خواهید وقتتان را صرف انجامش بکنید ؟حدس من این است که زمانتان از این چیز ها با ارزش تر است  و به هر حال احتمال اینکه درمحاسباتتان خطا بکنید زیاد است. من میدانم که در محاسبات  اشتباه میکنم . یک نرم افزار CRM (سی آر ام) معیارهای فوری را در مورد چندین جنبه از کسب و کارتان به شما میدهد و شما نباید هیچ کاری بکنید . به علاوه با سی آر امی مانند CRMery در حقیقت میتوانید گزارشات سفارشی را ایجاد کنید که معیارهای شما را بهتر ردیابی کرده و نیازهایتان را گزارش کند . یکبار آن را ساخته و تا ابد از آن استفاده کنید . همین که این گزارشات را داشته باشید تضمین میکنم که دیگر به عقب نگاه نخواهید کرد. چه کسی می داند شاید بفهمید که وقتتان ارزش این را ندارد که برای  قانع کردن مشتریان جدید بالقوه برای خرید محصول یا خدمتتان اصلا زنگ بزنید.

بحران هایی که نرم افزار CRM می تواند در سازمانتان به وجود بیاورد کم نیست  و ناشی از برداشت های نادرستی که ما از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری داریم که باعث شکست CRM در سازمان می شود

7.وضعیت ها مهم هستند

میدانید کدام مشتری ها آماده ی یک تماس پاسخ سریع هستند ؟ اگر بدانید چه مشتری احتمالی و چه مشتری هایی پشت خط قرار دارند و چه کسی کمترین علاقه ای به خدماتتان دارد به کسب و کار شما و استراتژی های فروشات کمک میکند . من فکر میکنم که میکند . یک نرم افزار CRM (سی آر ام) در ابتدایی ترین سطحش اجازه میدهد آن وضعیت ها را ببینید . هر بار که زنگ میزنید ، ایمیل می فرستید ، یا به آن مشتری یا مشتری احتمالی تماس میگیرید میتوانید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری خود را با وضعیت فعلیشان به روز رسانی کنید.پس به این خاطر که حافظه بدون نقص نیست ( همانطور که قبلا بیان شد ) شما میتوانید بررسی کرده و ببینید که هر مشتری در کجای  فرآیند فروش واقع شده است . دیگر نیازی به پیگیری کردن مشتریانی که اسم شرکتتان را نشنیده یا به محصول و خدمتتان نیازی ندارند نیست به جای آن مشتریان دست به نقد را دنبال کنید

6.تاریخ بسیار مهم است

اگر تا به حال به گذشته نگاه کرده باشید که همه چیز را در موررد یک کانتکت بخصوص ، جریان ارتباط بین شما و آنها و اعضای دیگر کسب کارتان را ببینید ،پس به یک سی آر ام نیاز دارید . سیستم های ارتباط با مشتری تمام آن مکالمات را در یک مکان نگه میدارد و این کار را برای شما آسان میکند که به سرعت در زمان به عقب بنگرید و ببینید چگونه چیزها پیشرفت کرده اند .در مورد اینکه چرا یک مشتری خاص ناراحت است گیج نشوید –   شخصا پیشرفت یک مشتری و ارتباط آنها و همچین یادداشت ها و پاسخ های شرکت خود را ببینید. شما قادر خواهید بود که با در نظر گرفتن چیزی که ممکن است نادیده اش میگرفتید از ازدست رفتن مشتریان بیشتری جلوگیری کنید.

5.رقابت به کسب و کار کمک میکند  

هیچ وقت جالب نبوده که حس کنید دارید به تنهایی برای کار خود انرژی صرف میکنید . کار خوبیست که با دیگر کارکنانتان ارتباط داشته و یادداشت ها در مورد چیز های مختلف را باهم مقایسه کنید . رقابت به کسب و کار کمک میکند .CRMery دارای تابلوی امتیازات و اهدافی برای این کاراست . شما میتوانید رقابت های درون اداره ای دوستانه را ترتیب داده که ببینید چه کسی بیشترین معامله را به سرانجام میرساند، بیشترین دلار را می فروشد یا بیشترین مکالمات را انجام میدهد.همین طور که  تابلوی امتیازات و رقابت ها بزرگ میشوند کسب و کار شما نیز رشد میکند .و وقتی این اتفاق می افتد همه می برند.

4.هیچ وقت اطلاعات خود را از دست ندهید

اگر از یادداشت ،دفتر و تقویم و دیگر سیستم ها برای ردیابی اطلاعاتتان استفاده میکنید پس به احتمال زیاد روزی آن را از دست میدهید . همه چیز را در لپ تابتان ذخیره کنید ؟ ممکن است دزدیده شوند . یک سی آرم مبتنی بر وب به صورت کارآمدی از اطلاعات شما در برابر گم شدن حفاظت میکند. مطمئنا ، سرور ها میتوانند از کاربیفتند و هارد ها خراب شده ولی با یک وب هاست و پشتیبانی اطلاعات  مناسب  هرگز اطلاعاتتان را از دست نمی دهید .  این فقط یکی از مزایای  CRMery است، به عنوان یک نرم افزار CRM (سی آر ام) منبع باز  شما آزادی کامل دارید تا که بهترین وب هاست و فراهم کننده ی خدمات را انتخاب کنید . و شما صاحب اطلاعات خودتان هستید . اطلاعات برروی سرور یک شرکت ذخیره نشده که شما را با ریسک  امنیت و زیرساختار کسب و کار آنها مواجه کند . CRMery به شما اجازه میدهد که اطلاعات خودتتان را بر روی سرور منتخب خودتان  نصب ، مدیریت و نگهداری کنید.

3.آینده یتان را پیش بینی کنید

همه می خواهند آینده را بدانند. فقط کاش راهی بود که بدانیم توقع چه چیزی را داشته باشیم . CRMery در این مورد به شما کمک خواهد کرد. البته یک سی آر ام نمیتواند آینده را با دقت 100% پیش بینی کند

(گوی پیشگویی که نیست ) ،ولی یک سی آر ام میتواند توقع منطقی از آینده را براساس عملکرد ها و حوادث گذشته به شما ارائه دهد . اگر گذشته  شما به درستی در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ذخیره شده باشد ( بخش تاریخ مهم است را ببینید ) یک  نرم افزار CRM (سی آر ام)  خوب میتواند آن اطلاعات را برون یابی  واستنتاج کند و ایده  ی خوبی را درمورد آنچه میخواهد اتفاق بیفتد به شما  ارائه دهد. میتوانید خط ارتباطی معاملات آینده ی تان را ببینید و حس تقریبا دقیقی داشته باشید در مورد اینکه  انتظار چه مقدار معامله ای را در ماه های آتی  میتوانید داشته باشید.همین که بفهمید به چه مقدار اطلاعات دسترسی دارید ممکن است تا حدی حس کنید که یک پیشگو هستید .

2.وظایف و وقایع را ردیابی کنید

تقویم ها مهم هستند و به نوعی مهم تر از ایمیل ها با تاریخ درونشان می باشند. هرگز نمیتوانید خط سیر همه ی وظایفی را که نیاز به انجامشان داشته ومناسبت هایی که نیاز است در آن شرکت کنید را بدون یک سیستم خوب به خاطر بسپارید. یک نرم افزار CRM (سی آر ام) خوب نه تنها به شما کمک میکند که همه ی  وظایف و وقایع را ردیابی کنید بلکه آنها را به مشتری یا خریدار مناسب  نیزربط میدهد. به علاوه  با CRMery کارپوشه (داشبوردی ) داشته که مرور سریعی از وظایف  و وقایع در سراسر کانتک هایتان را دراختیار شما قرار میدهد.نیاز دارید از آنچه در جریان است  آگاهی داشته باشید ؟ CRMery رابط موبایل شگفت انگیزی را فراهم کرده که به شما امکان دسترسی به وظایف و وقایع فوریتان را فراهم کرده و همچنین به شما اجازه میدهد که وظایف جدید و وقایع فوری را ایجاد کنید . البته  برنامه  تقویم  اختصاصی و نرم افزار مدیریت وظیفه  وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید، ولی هدف چیزی بیشتر از مدیریت وظایف است . هدف روابط است . یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری  آن وظایف  و وقایع را به مشتری ،کانتکت ، معامله یا شرکت مناسب ربط میدهد . همه ی اینها با هم کار کرده تا یک کل یک پارچه را شکل دهند که به صورت کامل منجر به دلیل نهایی خواهد شد

1.منظم باشید

ممکن است ادعا کنید که میتوانید کسب و کار خود را با استفاده از ایمیل ، سیستم های مدیریت وظایف ، و سیستم های تقویم مدیریت کنید ولی تصویر کلی را از دست خواهید داد. منظم کردن تمام اطلاعاتتات در یک سیستم  تصویری کلی را به شما ارائه میدهد. یک نرم افزار CRM (سی آر ام) ایمیل ها و وظایف  و چیز های بیشتری را یکپارچه کرده به راحتی  در یک مکان  نگهداری کرده و مدیریت میکند . به اطلاعاتتان از هر کجای جهان و ازهر وسیله ای که به اینترنت وصل میشود دست رسی پیدا کنید . چیز هایی در مورد کسب و کارتان یاد خواهید گرفت که هرگز قبلا نمی دانستید . شما با منظم بودن و ذخیره کردن چیزها در یک مکان مرکزی می توانید تمام قسمت ها را کنار هم بگذارید . مسئله ی اصلی منظم سازی کسب و کار است. من شدیداعلاقمندم که به کسب و کارها کمک کنم که رشد کرده و موفق شوند .CRMery  پلت فرم شگفت انگیزی را فراهم کرده  که کسب و کارها  دقیقا این کار را انجام دهند. با استفاده  از یک  نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری  کسب و کار شما منظم تر شده و همین که کسب و کارتان منظم تر میشود شروع به کسب موفقیت میکنید . من ادعا نمیکنیم که راه حل بی نقصی در اختیار دارم ، ما دائما چیز ها را ارتقاء داده تا این راه حل بهتر شود.  البته این ادعا را دارم که داشتن یک کسب و کار منظم هرگز لطمه ای به موفقیت شما نمیزند . منظم شوید و اجازه دهید CRMery به شما دررسیدن به آن کمک کند.

به این مطلب رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید