3 دلیل برای فکر کردن به نرم افزار CRM

3 دلیل برای فکر کردن به نرم افزار CRM

3 دلیل برای اینکه شما احتمالا باید درباره نرم افزار CRM فکر کنید


تاکنون به این فکر کرده اید، که چرا تعدادی از سازمان‌ها از بقیه موفق تر هستند؟ چرا بعضی از سازمان ها درآمد بیشتری نسبت به بقیه دارند؟ آیا فکر کرده اید چرا خیلی از سازمان ها نسبت به بقیه سریع پیشرفت می کنند؟

از آنجایی که سازمان‌ها به منظور نیل به اهداف و کسب رضایت مشتریان ایجاد شده اند لذا هر سازمانی برای تحقق اهدافش، بایستی فرایندها و فعالیت‌هایش را استانداردسازی نماید.

دلیل 1: صرفه جویی در زمان با نرم افزار CRM

برایان تریسی ( Brian Tracy) معتقد است ” کسانی موفق ترند که زمان خود را مدیریت می کنند و از زمان به خوبی استفاده کرده و این کار را بارها و بارها تمرین می کنند تا اینکه به یک عادت تبدیل شود.”

3 دلیل برای اینکه شما احتمالا باید درباره نرم افزار CRM فکر کنید

همان طور که می دانیم هر روز 24 ساعت است و این 24 ساعت ثابت است پس ما باید زمان خودمان را تنظیم کنیم . ما هرگز نمی توانیم این 24 ساعت را تغییر دهیم اما می توانیم با برنامه ریزی دقیق و صحیح میزان استفاده خود را از زمان کم یا زیاد کنیم .ما این توانایی را داریم که کارهایمان را مدیریت و برنامه ریزی کنیم وعلاوه برنامه ریزی باید از نرم افزار هایی مانند نرم افزار CRM استفاده کنیم چون این نرم افزار مشتری محور است و این امکان وجود دارد که تمامی اطلاعات هر مشتری در صفحه مشتری موجود باشد وقتی می توانید با یک کیلیک اطلاعات  کامل مشتری را ببینید فکر می کنید چقدر در زمان صرفه جویی می شود؟
ولی هنوز می شنویم بسیاری از کسب و کار ها اطلاعات مشتری را در چندین مکان دارند و هیچ کدوم از این اطلاعات با هم ارتباط ندارند مانند اطلاعات خرید مشتری ، اطلاعات ایمیل دریافتی ،تعداد تماس های گرفته شده با مشتریو بلعکس،تعداد جلسات برگزار شده و…

احتمالا ثروتمندترین اطلاعات در ایمیل ها و بخش حسابداری وجود دارد، آنها کلید واقعی “ارتباط” هستند اما این دو اطلاعات در بیشتر سازمان ها از هم جدا هستند .

قدرت اطلاعاتی که در نوک انگشتان خود داشته باشید را تصور کنید.وقتی شما می توانید یک رکورد مشتری با یک کیلیک ببینید و تمام اطلاعات را در یک مکان مشاهده کنید این عاملی است که باعث صرفه جویی در زمان می شود و لزومی ندارد از بخش های متفاوت اطلاعات مشتری را جمع آوری کنید.

مثلا شما می توانید موارد ساده ای را که قبلا امکان دستیابی اش را نداشته ای مشاهده کنید مانند: این مشتری در یک زمان سفارشی نداشته است، چرا این اتفاق افتاده است؟ اقدام: با مشتری تماس می گیرید و متوجه می شوید که در کسب و کار شما  چه اتفاقاتی  می افتد.

دلیل 2: پیگیری سرنخ ها و فرصت ها با نرم افزار CRM

هر زمان که یک مشتری برای یک درخواست جدید با شرکت شما تماس می‌گیرد یک سرنخ جدید ایجاد می‌شود اما در سیستم‌های سنتی هیچ توجهی به سرنخ‌ها نمی‌شود و از بین می‌رود.

3 دلیل برای اینکه شما احتمالا باید درباره نرم افزار CRM فکر کنید

نرم افزار CRM ( نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری) سرنخ‌هایی را که از منابع گوناگونی جهت ثبت‌نام در سایت، تبلیغات سازمانشان در شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌های دریافتی، تماس و غیره به دست می‌آیند را ثبت و طبقه بندی کرده و مراحل ردیابی برای آن‌ها تعریف می‌نمایند کارشناسان گروه فروش موظف‌اند تا با ردیابی این افراد و سازمان‌ها، با فعالیت‌هایی نظیر پی گیری، تماس تلفنی، ارسال پیامک، قرار جلسه و …آن‌ها را تبدیل به یک فرصت، جهت فروش محصولات و خدمات خودنمایند. لذا باید برای آن‌ها وقت کافی بگذارید و از هر روشی برای یافتن آن‌ها استفاده کنید.

دلیل 3: گزارشگیری از فعالیت کسب و کارتان با نرم افزار CRM

گزارش‌ها برای رشد و موفقیت کسب‌وکارتان حیاتی است.

آیا واقعاً مقدور است وقتی سازمان به‌صورت سنتی مدیریت می‌شود در صد فروش این ماهتان را با ماه قبلتان مقایسه کنید

3 دلیل برای اینکه شما احتمالا باید درباره نرم افزار CRM فکر کنیدآیا می‌توانید وقتی سازمان به‌صورت سنتی مدیریت می‌شود محاسبه کنید چند مشتری ازدست‌رفته داشته‌اید؟

شما می‌توانید به‌سرعت و با اطمینان کامل بگویید بهترین روش جذب مشتریان جدیدتان چیست؟

شما ممکن نیست که بتوانید این کارها را بدون نرم‌افزار انجام دهید اما آیا شما می‌خواهید زمانتان را با روش‌های سنتی از دست بدهید؟ زمان شما باارزش‌تر از این‌هاست.

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM) به شما آمارهای فوری از جنبه‌های مختلف کسب‌وکارتان می‌دهد. با استفاده از ابزارهای تحلیلی آن‌ها، گزارش‌های موردنیازتان را تهیه کنید. تحلیل داده‌ها، بینش جامع‌تری نسبت به مشتریان و پرونده‌های فروش در اختیارتان قرار می‌دهد. افزونه‌های تخصصی که برای تحلیل داده‌ها، هوش تجاری و ترسیم‌ نمودارها ارائه‌شده‌اند،‌ به میزان قابل‌توجهی از هزینه‌های تحلیل داده‌های سازمان شما می‌کاهند. گزارش‌ها وضعیت فعلی سازمان را ازنظر بازاریابی و فروش و نیز عمل کرد کارکنان نمایش می‌دهد.

یک‌بار که شما این گزارش‌ها را بگیرید تضمین می‌کنیم که دیگر به عقب بازنخواهید گشت.

نرم افزار CRM شما را در کسب و کار کمک می کند زیرا  تاثیر آن را در سازمان خود می بینید. ما به شرکت ها کمک می کنیم تا فرآیندهای مناسب را در جای خود قرار دهند (خیلی مهمتر از خرید نرم افزار است)، ما با برنامه درست CRM رابا کسب و کارتان هماهنگ می کنیم و در کنارتان خواهیم ماند.

بحران هایی که نرم افزار CRM می تواند در سازمانتان به وجود بیاورد کم نیست  و ناشی از برداشت های نادرستی که ما از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری داریم که باعث شکست CRM در سازمان می شود. این سه مقاله را حتما مطالعه کنید.

به این مطلب رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید