8 مزیت یکپارچه سازی وب سایت با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

یکپارچه سازی وب سایت و نرم افزار سی آر ام

ارزش سیستم مدیریت ارتباط با مشتری به معروفیت محصول یا ویژگی های ادعا شده در آن نیست بلکه نحوه استفاده از این سیستم است که اهمیت زیادی دارد. 

سیستم مدیریت ارتباط با مشتری فقط به خوبی داده هایی که دریافت می کند، می تواند عمل کند. بسیاری از سازمان ها نمی توانند وب سایت خود را با مدیریت ارتباط با مشتری خود یکپارچه کنند. در واقع، این دسته از سازمان ها هرگز متوجه مزایایی نمی شوند که می توانند با این کار به آنها دست یابند.

یکپارچه سازی دو یا چند سیستم می تواند ارزش افزوده زیادی را برای سازمان های شما در زمینه بازاریابی، مدیریت زمان و درآمد به همراه داشته باشد. در این مقاله، 8 مزیت یکپارچه سازی وب سایت با مدیریت ارتباط با مشتری را بررسی می کنیم.

 

یکپارچه سازی وب سایت چیست؟

اول از همه، مشخص می کنیم که یکپارچه سازی وب سایت چیست. به بیانی ساده تر، یکپارچه سازی وب سایت نوعی پیوند است که سیستم های رایانه ای متفاوت را در کنار هم قرار می دهد. وب سایت خود را با سیستم های شخص ثالث به یکدیگر پیوند دهید.

این سیستم های شخص ثالث شامل نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری، حسابداری، سیستم های فروش خرده فروشی، نرم افزارهای کسب و کار، درگاه ها و شبکه ها است. یکپارچگی می تواند امکان ساده وارد کردن صفحه های اکسل به داخل برنامه (Imprt) یا درایفت ورودی و خروجی از نرم افزارهای پیچیده مدیریت ارتباط با مشتری مانند Salesforce یا Sage باشد.

چرا باید وب سایت و نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری خود را یکپارچه کنید؟

ادغام وب سایت هایتان با پلتفرمها و برنامه های شخص ثالث، مزایای زیادی را برای بازاریابی شما به دنبال دارد؛ از جمله روان شدن فرآیندها، اتوماسیون، مدیریت یکپارچه و ارتباطات بهتر.

1. به شما در ارائه تجربه ای بهتر به مشتری کمک می کند.

شرکت های پیشرو، متوجه این نکته هستند که در کارشان ایجاد تجربه خوشایند برای مشتری است. در واقع، آنها درک می کنند که نحوه ارائه به مشتری توسط سازمان، به اندازه محصولی که ارائه داده می شود، مهم است. هدف متخصصان بازاریابی این است که مشتری را در مرکز کسب و کار خود قرار دهند و بر بهبود تجربه آنها متمرکز شوند. انجمن Econsultancy، تجربه مشتری را به عنوان مهیج ترین فرصت برای سال 2018 بیان کرده است.

با مطالعه کتاب اصول مدیریت تجربه مشتری، اطلاعات بیشتری بدست آورید.

 

مهم ترین فرصت های کسب و کار

اگر شما در مراحلی که مشتریان در مورد محصولات شما تحقیق می کنند، قیمت ها را مقایسه می کنند، با خدمات مشتری ارتباط برقرار می کنند و با کسب و کار شما کار می کنند، از مشتریان خود به طور کامل پشتیبانی نکنید، در این صورت ریسک ایجاد تجربه ای ضعیف و از دست دادن درصد قابل توجهی از آنها بوجود می آید. سرمایه گذاری در فناوری به منظور کمک به خودتان، شاید بهترین تصمیم شغلی باشد که تا به حال توانسته اید بگیرید.

ارائه تجارب مناسب مشتری برای کسب و کارهای تازه تاسیس، کار نسبتاً ساده ای است، اما با افزایش علاقه مشتری و مواجه شدن با تعداد پرسش های بی شمار، برآوردن نیازهای مشتری هم می تواند کار دشواری باشد. از دست دادن سفارشات، تماس های تلفنی فراموش شده و اشتباه در صورتحساب هم می تواند کاملاً شایع باشد. وقتی تیم شما رشد می کند، می توانید در موقعیتی قرار بگیرید که برای تیم شما هماهنگی با یکدیگر دشوار شود و کیفیت خدمات را برای همه افراد درگیر آن به خطر بیندازد. برای اکثر کسب وکارها، استفاده از وب سایت های یکپارچه شده به منظور ارائه سطح تجربه مناسب، کاملا ضروری است.

2. ایجاد پرونده و بانک اطلاعاتی بهتر مشتریان

بزرگترین مانع در بازاریابی تجربه مشتری، عدم شناخت کافی مشتری به منظور ارائه پیشنهادات مرتبط و تجربیات شخصی است. به دست آوردن دیدگاهی کامل و منحصر به فرد از مشتریان، نکته مهمی است و به این معناست که داده های مشتری شما نمی تواند در فضای محدود و سیستم مجزایی باشد یا فاقد داده های  رسانه های اجتماعی یا کانال های دیگر باشید.

یکی از مزایای اصلی مربوط به هر نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، توانایی ایجاد پرونده مشتریان بالقوه به منظور تعیین محصولاتی که ممکن است خریداری کنند، ارزش دوره عمر و موارد دیگر است. هرچه اطلاعات بیشتری در مورد مشتریان خود داشته باشید، ایجاد پرونده هم کامل تر و هم آسان تر می شود.

با ادغام وب سایت خود با مدیریت ارتباط با مشتری، تصویر کاملتری از تعاملات مشتری با سازمانتان، از درخواست اولیه تا فروش، ارتباطات و نظرات نهایی را بدست خواهید آورد. همچنین این امکان را به شما می دهد تا به اطلاعات معتبر و سازگار تری دسترسی پیدا کنید. در مورد مشتریان خود آگاهی بیشتری بدست می آورید و می توانید نظارت بهتری بر روی رفتار و عادات خرید مشتری داشته باشید.

ایجاد پرونده برای  مشتری تا تعیین موفقیت کمپین های بازاریابی شما راه درازی را در پیش دارد. چه شما کسب و کارها  را مورد هدف گرفته اید یا مصرف کنندگان بالقوه، برای اینکه بتوانید به طور موثری با آنها ارتباط برقرار کنید، باید بتوانید آنها را به خوبی درک کنید. 

3. به حداقل رساندن نرخ ریزش مشتریان

68% مشتریان به این دلیلکه حس کرده اند شرکت نسبت به خواسته های آنها بی تفاوت است شرکت را ترک کرده اند.

این امر به این معناست که از هر 10 مشتری، 7 نفر از آنها  شرکت شما را ترک خواهند کرد، زیرا آنها اینطور فکر می کنند که شما اهمیتی به آنها نمی دهید یا فکر می کنند که شما به آنها توجهی ندارید یا برای کارشان ارزشی قائل نیستید.

در مورد تجربه مشتری بهبود یافته، که در بخش اول شرح داده شده است. مشتریان خوشحال هستند که درخواست آنها به سرعت و توسط فرد مناسبی بررسی می شود. سایر ارتباطات کوچک مانند ارسال خودکار تأییدیه دریافت یا ایمیل تشکر هم می تواند مشتری را بابت رسیدگی به درخواستشان، خوشحالی کند. اطمینان حاصل کنید که ارزش خود را به خوبی نشان می دهید و اینکه خواسته ها و نیازهای مشتری ها را هم درک می کنید.

یکپارچه سازی وب سایت و مدیریت ارتباط با مشتری می تواند به شما در پیگیری رضایت مشتری کمک کند. در واقع، از تلاش های شما در پرورش مشتریان حمایت می کند. این یکپارچه سازی به ترغیب وفاداری در مشتریانی کمک می کند که آنقدر برند شما را دوست دارند که مکرراً از شما خرید می کنند و کسب و کار شما را به طور زبانی به دیگران معرفی می کنند. 

4. افزایش بهره وری و فعالیتهای اجرایی کمتر

طبق گزارش شرکت هاب اسپات در مورد بازاریابی درونی در سال 2018 ، 32٪ از کارشناسان فروش بیش از یک ساعت از وقت خود را صرف ورود اطلاعات می کنند.

اگر وب سایت و مدیریت ارتباط با مشتری شما یکپارچه نیستند، پس احتمالاً برای ورود اطلاعات، وقت خود را تلف می کنید. با خارج کردن داده ها از وب سایت و سپس وارد کردن آن در برنامه مدیریت ارتباط با مشتری یا حتی بدتر از آن اینکه به طور دستی کپی کرده و سپس جایگزین کنید، در واقع وقت خود را بیهوده هدر می دهید یا از همه بدتر این است که این داده ها را درنرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ثبت نکنید.

با انتخاب یکپارچه سازی خودکار بین این دو سیستم و با حذف ورود دستی اطلاعات و تبادل با واسطه اطلاعات بین وب سایت و CRM ، هزینه های بالاسری خود را کاهش می دهید. این امر منجر به افزایش سودآوری می شود زیرا کارکنان بازاریابی و فروش شما را آزاد می گذارد تا بر روی چیزهای دیگر تمرکز کنند.

 

5. ارائه اطلاعات قابل اعتماد و منسجم

در گزارش تحقیقاتی اخیر، Ascend2  (بازاریابی تحقیق محور) از متخصصان بازاریابی پرسیده شده است: «مهمترین اهداف استراتژی داده های بازاریابی چه چیزهایی هستند؟» 62٪ از پاسخ ها مربوط به پیشرفت در کیفیت داده های بازاریابی بود. این نتیجه دلگرم کننده است زیرا اگر داده های دقیقی نداشته باشید، نسبت به مواقعی که هیچ داده ای در اختیار ندارید می توانید تصمیمات بدتری بگیرید.

مهم ترین اهداف استراتژی داده های بازاریبای

یکپارچه سازی زمان صرف شده برای ورود داده های پایه ای درنرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری را کاهش می دهد. یکپارچه سازی، ریسک خطاهای انسانی را هم از بین می برد. بسیاری از کسب و کارهای کوچک با استفاده از مجموعه ای از ابزارهای متن باز برای فعالیت های مختلف شروع به کار می کنند و فقط مجبور به استفاده از یک استراتژی پیچیده، مستعد خطا و زمانبر می شوند که شامل کپی دستی اطلاعات از سیستمی به سیستم دیگر است.

در صورت وجود واسطه های یکپارچه سازی برای محبوب ترین نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری، برنامه ریزی منابع سازمان و سایر ابزارها، نیازی به این کار نیست. شما می توانید درخواست یکپارچه سازی سفارشی را برای اتصال سیستم های داخلی خودتان را هم بدهید.

6. پنجره یکتا و صحیح اطلاعات و تعاملات مشتری

پنجره یکتا و صحیح اطلاعات و تعاملات مشتری، داده هایی را از کانالهای مختلف فروش ، بازاریابی و خدمات مشتری جمع آوری می کند و یک گزارش مجزا و دقیقی را برای هر مشتری ایجاد می کند. با یکپارچه سازی  مدیریت ارتباط با مشتری با وب سایت، از روند ایجاد پنجره یکتا و صحیح اطلاعات و تعاملات مشتری پشتیبانی می شود.

مصرف کنندگان امروزی انتظار دارند که کسب و کارها با آنها به عنوان یک فرد خاص رفتار کنند و ارتباطات خود را با آنها سازگار کنند. در واقع، در یک نظرسنجی از 2057 مصرف کننده بریتانیایی، «84٪ از مشتریان گفتند که اگر شرکتی به حرفشان گوش ندهد، آنها هم شرکت را ترک خواهند کرد.»

 

7. افزایش فروش به کمک بازاریابی

آیا اگرسیستم  مدیریت ارتباط با مشتری شما بتواند با وب سایت شما ارتباط برقرار نماید و تمام داده های مربوط به مشتری بالقوه که کمپین های شما فراهم می کند را بدست بیاورد، عالی نخواهد بود؟

یکپارچه سازی وب سایت شما با مدیریت ارتباط با مشتری باید به شما در بهبود فروش سازمانتان کمک کند. این یکپارچه سازی اساساً به یک چیز برمی گردد و آن افزایش حجم داده ها و دقیق تر بودن آنهاست که منجر به ایجاد بانک اطلاعات بهتری از مشتریان می شود که منجر به کیفیت ارتباط بهتری با مشتری بالقوه  می شود و به نوبه خود منجر به افزایش نرخ تبدیل فروش می شود.

سازمان ها وقت و هزینه زیادی را صرف وب سایت ها و بازاریابی خود می کنند. با یکپارچه سازی وب سایت با نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، فرآیند فروش کوتاه می شود، زیرا بلافاصله پس از تماس اولیه، لیست مشتری های بالقوه در سیستم دیده می شود و به تیم شما داده های بهتری را ارائه می دهد تا در نهایت منجر به ارتقای نرخ تبدیل شود.

8. بهبود درآمد

هر یک از این مزایا در جهت بهبود اثربخشی بازاریابی و درآمد کسب و کار شما تنظیم شده اند. البته با صرف زمان کمتر برای کارهای اجرایی، بهبود ارتباط بازاریابی و بهبود عملکرد فروش هم همراه است. 

منبع: granite5.com

 

اگر  فعلا فرصت مطالعه این مقاله را ندارید می توانید فایل PDF آن را برای مطالعه در زمان دیگری دانلود کنید.

این مقالات را هم حتما بخوانید:

14 سؤال مهم در جلسه دموی نرم افزار CRM

سؤالات بسیار مهمی که به شما کمک می کند تا یک نرم افزار مدیریت ارتباط...

10 نکته مهم برای مراقبت از CRM پس از استقرار

اکثر شرکتها با علاقه سیستم CRM را مستقر می کنند، اما پس از چندی از...

10 باور غلط از خرید نرم افزار CRM

بسیاری از سازمانها، مرتکب اشتباهی بزرگ می شوند، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (سی...

این محصولات می تواند برای شما مفید باشد:

تخفیف!
-40% تخفیف

کتاب های چاپی و الکترونیکی

کتاب اصول مدیریت تجربه مشتری (CEM)

۱۲۱,۸۰۰ تومان۳۵۳,۸۰۰ تومان
تخفیف!
-40% تخفیف

کتاب های چاپی، صوتی و الکترونیکی

کتاب راهنمای مدیریت ارتباط با مشتری

۵۰,۰۰۰ تومان۲۳۱,۷۰۰ تومان
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید