0
0

یک مدیر فروش چه استفاده هایی از CRM  می کند؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

هر مدیر فروشی بخوبی می داند مبنای اصلی فروش ایجاد ارتباط است. در دنیای دیجیتال امرزو باید به خوبی بتوان بین کارشناسان فروش و مشتریان ارتباط ایجاد کرد. رایانه نمی تواند ارتباط انسانی ایجاد کند و نیاز شدیدی به مدیریت تیم فروش برای ایجاد ارتباط هست. براساس آمار هفتاد درصد مشتریان همچنان تمایل دارند به جای سایت یا ربات با یک انسان تماس بگیرند. براساس آمار شرکت هاب اسپات %58 تیم هار فروش در حال رشد هستند و این نیاز به مدیری با تجربه که بتواند ارتباطات قوی و سفارشی شده با مشتریان و تیم فروش را افزایش می دهد.

مدیران فروش چالشهای زیادی دارند باید به مدیریت ارشد گزارش دهند، باید بتوانند با نرم افزارها خوب کار کنند و از همه مهم تر باید بتوانند تیم فروش شان را مدیریت کنند. این تنوع کاری مشکلات زیادی را برای مدیران فروش ایجاد می کند که شاید مهمترینش استفاده از تکنولوژی اطلاعات باشد. از نظر مدیران فروش تکنولوژی CRM دردسرساز و پیچیده است و وقت آنها را می گیرد.

CRM نه تنها یک ابزار ضروری برای تیم فروش است بلکه بدون آن مدیر فروش هم با مشکلات زیادی روبرو می شود. اگر CRM  درست انتخاب شود و درست استقرار یابد، نه تنها زمان و هزینه را کاهش می دهد بلکه منجر به افزایش فروش می شود. ولی اگر استفاده از آن سخت باشد موجب ایجاد مانع برای فروش و ایجاد مقاومت در تیم فروش می شود. یک سیستم CRMمناسب می توان اهرمی باشد برای مدیران فروش برای رسیدن به اهداف، این اهرم به کمک چهار عامل زیر به مدیران فروش کمک می کند:

1- تعریف گردش کار- مدیران فروش در یک سیستم CRM  قوی می توانند مراحل کاری تعریف کنند. کاریز فروش را مشخص کنند و فعالیتهایی فروش را استاندارد و بهینه سازی کنند. این کار باعث می شو د آنها بتوانند برای تیم فروش برنامه ریزی کنند و آنها را کنترل کنند.

2- بانک اطلاعاتی یکپارچه- هم اعضای تیم و به خصوص مدیر می تواند به اطلاعات مورد نیاز از مشتریان دستیابی داشته باشد. این کار موجب همکاری بهتری بهتر اعضای تیم و روانتر شدن جریان کار می شود.

3- اتوماسیون- به کمک CRM دیگر مدیر فروش لازم نیست وارد جزئیات شود به کمک اتوماسیون فعالیتهای فروش، مدیر اطمینان می یابد کها به صورتی که تعریف شده انجام خواهند شد.

4-  یکپارچه سازی- با دشتن اطلاعات مورد نیاز از مشتریان، محصول، وضعیت مالی و موجودی انبار، تمامی نیازهای اطلاعاتی به صورت یکپترچه در اختیار تیم فروش و مدیر فروش قرار می گیرد و باعث مدیریت بهتر می شود.

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.