10 اشتباه در راه اندازی سیستم CRM نظریه باب سالیوان

۱۰ اشتباه در راه اندازی سیستم CRM

10 اشتباه در راه اندازی سیستم CRM نظریه باب سالیوان


قبل خرید نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری و راه اندازی سیستم CRM برخی از نکات  مشترک در زمینه مدیریت ارتباط با مشتری که از اهمیت ویژه ای برخوردارند در قالب متغییر های مهم در پیاده سازی سی ار ام مورد تأکید است.

CRM امروز (مدیریت ارتباط با مشتری) بهتر از دیروز است زیرا :
(الف) سیستم‌های سی ار ام  اکنون می‌توانند بازده‌های بهره‌وری بیشتری را به دست آورند
(ب) قابلیت استفاده از نرم‌افزار فروشندگان بسیار بهبودیافته است.
این پیشرفت به معنای صرف زمان و هزینه کمتر برای پیاده سازی سیستم CRM و یا راه اندازی سیستم CRM 

 است. هر شرکت از یک سیستم CRM خاص استفاده می‌کند، تحقیقات نشان می‌دهد که به ازای هر دلار که یک شرکت در یک سیستم CRM سرمایه‌گذاری می‌کند، از $ 5.60 سود بهره مند می شود و بازدهی مورد انتظار را تجربه کنند اما البته نه همه‌کسانی که یک سیستم سی ار ام  دارند، و بنابراین برخی از سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری شرکت‌ها را تهدید می‌کند. این عامل ممکن است به نحوه انتخاب و  یا راه اندازی سیستم مدیریت ارتباط با مشتری بستگی داشته باشد.

ما به شما کمک می‌کنیم از مدیریت ارتباط با مشتری خود بیشترین استفاده را ببرید، در اینجا برخی از اشتباهات رایج و راه‌هایی برای جلوگیری از آن‌ها وجود دارد را اشاره می‌کنیم.

به‌طور کامل در فرآیندهای بازاریابی و فروش فعلی شما ناکارایی وجود دارد. و اشتباه فکر می‌کنید که یک سیستم CRM به‌طور خودکار بهترین روش‌ها را ارائه می‌دهد و آن را بهبود می بخشد. برای اطمینان از اینکه یک سیستم سی آر ام  آنچه را که شما انتظار دارید انجام می‌دهد،

  1. فرایند فروش خود را نمودار کنید و سپس کمپین‌های بازاریابی فعلی را پوشش دهید. اگر بر روی کاغذ معلوم شد مشکل‌دارید،نباید از مدیریت ارتباط با مشتری انتظار داشته باشید که عدم هماهنگی شمارا حل کند.
  2. از تفکر کوتاه‌مدت خود که در حال حاضر فکر می‌کنید، تعداد مشتریان و نوع  خدمت و میزان داده‌ها و فروش همیشه این مقدار است اجتناب کنید. چون سیستم CRM محدود به رشد کسب‌وکار فعلی شما می‌شود. یک سیستم CRM را انتخاب کنید که می‌تواند با رشد شما مقیاس‌پذیر باشد.
  3. این دید را از خود دور کنید که سیستم سی ار ام  فقط برای کاربران نهایی است. از همان ابتدا مشخص کنید که مدیریت ارتباط با مشتری  برای کل سازمان است.
  4. مزایای سی ار ام را برای همه مشخص کنید. برای مثال، تصمیم‌گیری‌های بهتر و مؤثرتر برای مدیریت ، آسان کردن کار واحد فروش و ارتباط با انبار و غیره ، دیگر افراد سازمان را تشویق می‌کنند که بخواهند از  سیستم استفاده کنندو بهره مند شوند.
  5. انتخاب یک سیستم CRM فروش مناسب، مثلا متخصصان فروش امروز نیازمند قابلیت‌های بهره‌وری در زمان واقعی هستند مانند برنامه‌ریزی پیگیری تماس تلفنی، بررسی قرار ملاقات، تنظیم برای تغییرات آخرین دقیقه در هنگام سفر و خلاصه کردن اطلاعات برای مدیریت ضروری است
  6. .اگر سی ار ام  شما شامل سایر ابزارهای بازاریابی و خدمات مشتری نیست. به‌جای فکر سی ار ام به‌عنوان یک سیستم فروش مستقل، آن را به‌عنوان‌مثال، با خودکارسازی بازاریابی خود ادغام کنید. هدف مدیریت ارتباط با مشتری این است که یک دیدگاه نسبت به مشتری داشته باشد. شما باید انتظار داشته باشید نرم افزار CRM خود را با  بازاریابی، فروش و خدمات باهم مرتبط کند.
  7. .نیازهای شما تغییر خواهد کرد، اغلب در عرض چند هفته پس از استقرار. شما باید قادر به کنترل پیکربندی CRM خود باشید و با شرایط جدید سازگار شوید. یک سیستم را انتخاب کنید که کنترل را در دستان شما قرار می‌دهد، نه فروشنده مدیریت ارتباط با مشتری . یک سیستم را انتخاب کنید که در آن بسیاری از درخواست‌های شما توسط تنظیمات مدیریت می‌شود، نه توسط درخواست برنامه‌نویسی سفارشی برای فروشنده نرم‌افزار.
  8. .سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری ، نه به دلیل فنّاوری، بلکه به علت عدم هماهنگی فرآیند کسب‌وکار و پذیرش کاربران به مشکل بر می خورد. ازآنجایی‌که روابط مشتری به‌طورمعمول در بازاریابی پیچیده است، بسیاری از شرکت‌ها اکنون با افزایش پیچیدگی و نیاز به‌روزرسانی سریع برای برآورده ساختن چالش‌ها و فرصت‌ها، سیستم CRM باید به‌عنوان یک دارایی شرکت شناخته شود و بر اساس آن مدیریت شود. استراتژی سازمان باید پیش‌از یک نرم‌افزار به CRM نگاه کند و فناوری باید یک نقش پشتیبان و پیشرو را بازی کند
  9. سیستم CRM باید در درجه اول بر نیازهای سازمانی خاص، راحتی برای همه افراد ، برای استفاده و نگهداری توسط یک کارمند یا شخص، اختصاص داده شود و پیاده سازی شود. ارزیابی سیستم بهتر این است که هزینه سه‌ساله و بازده مورد انتظار یک سیستم CRM را در نظر بگیریم، نه یک‌بار هزینه راه‌اندازی.
  10. انتخاب تامین کنندگان غلط مدیریت ارتباط با مشتری ، مانند یک فروشنده که تلاش نمی‌کند واقعاً نیازهای خاص را درک کند یا کسی که نرم‌افزار CRM را نصب می‌کند و سپس اجرا می‌شود یا کسی که هیچ بررسی و آموزش استراتژی در حال انجام را ارائه نمی‌دهد.

فروشندگان شما باید مایل به تبادل دانش با گروه خود باشند تا آن‌ها در درک خود از نحوه استفاده از ابزار سی ار ام برای رشد کسب‌وکار خود رشد کنند.

به این مطلب رای دهید
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید