10 بحران نرم‌افزار CRM ،که در سازمان شما ایجاد می‌کند.

10 بحران نرم‌افزار CRM 

10 بحران نرم‌افزار CRM ،که در سازمان شما ایجاد می‌کند.

این 10 بحران نرم‌افزار CRM تنها نمونه‌ای‌ هستند از مشکلاتی که به دلیل طراحی نشدن نیازهای سازمان  و اجرای بی‌برنامه نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری ، پس از خرید و آموزش کم و نادرست شرکت‌ها به وجود می‌آید و شوربختانه چالش های مربوط به استقرار مدیریت ارتباط با مشتری زیاد هستند و باید کارها را به درستی و با دقت انجام دهید؛ البته هر سازمانی با چالش های متفاوتی روبرو است.

چاره اکثر سازمان‌ها برای حل مشکلات ریزش مشتری و یا نظم دهی به امور مشتریان در خرید یک نرم‌افزار CRM خلاصه می‌شود. این چاره، از تفکر خوددرمانی» ناشی می‌شود.

همان‌طور که برای درمان بیماری بجای مراجعه به پزشک عمومی یا متخصص به داروخانه مراجعه می‌شود و بر اساس مشورت اهل خانه یا توصیه متصدی داروخانه، دارو خریداری می‌شود و احساس می‌کنید با کمترین هزینه و زمان، درمان شده‌اید، به‌ اصطلاح به این کار شما خوددرمانی گفته می‌شود.

جالب این است که همان دارو علت عمده پیچیده شدن بیماری فرد است و این پیچیده شدن به علت عوارض جانبی دارو و ضررهای مصرف دارو اشتباه است.همین وضعیت در سازمان‌هایی که خرید نرم‌ افزارمدیریت ارتباط با مشتری کرده‌اند هم رخ می‌دهد. و ده بحران در سازمان شما به وجود می آورد.

  1. بحران حل نکردن مشکلات

مشکلات سازمان عارضه‌یابی و نیازسنجی نشده است،نرم‌افزار CRM علیرغم این‌که قابلیت‌های بسیاری دارد. مشکلات سازمان را حل نمی‌کند.

  1. بحران عدم استقرار

نرم‌افزارها خریداری و صرفاً، نصب» می‌شوند، یعنی روی رایانه کپی شده و اجرا می‌شود. آموزش‌های محدودی هم توسط شرکت نرم‌افزاری داده می‌شود. اما از “استقرار” به معنای اطمینان از تغییر رویکرد سازمان و استفاده عملیاتی از  سی آرام ، خبری نیست.

  1.  بحران جزیره‌ای بودن نرم‌افزارها

به مجموعه نرم‌افزارهای متعدد سازمان که به هم مرتبط نیستند جزیره‌ای بودن نرم‌افزارها گفته می‌شود، با نصب سی ار ام  یک نرم‌افزار دیگر هم اضافه می‌شود و تعدد نرم‌افزار، کارکنان را خسته و آشفته می‌کند.

  1. عدم یکپارچگی با سایر نرم‌افزارها

به نرم‌افزارهای فروش یا مالی وصل نمیشود و بنابراین، قابلیت گزارش دهی خود را از دست می‌دهد.

  1. بحران کارایی

وضعیت مشتریان و شاخص‌های آن مثل ریزش و جذب مشتری، قبل و بعد نصب نرم‌افزار CRM تغییر چندانی نمی‌کند.

  1. بحران عدم پذیرش سیستم توسط کارکنان

کارکنان بخش های مختلف از کار با نرم‌افزار CRM طفره می‌روند، چون برایشان روشن نشده سی آر ام چقدر برای آن‌ها و سازمان شان مفید است. این بحران در بخش فروش بسیار شایع‌تر است.

  1. بحران مسئولیت

سازمان یک مدیر یا کارشناس  را مسئول نرم‌افزار CRM نمی‌کنند و بنابراین در لیست وظایف کسی در اولویت اول قرار نمی‌گیرد و کم‌کم فراموش می‌شود.

  1. بحران زمین‌گیر شدن

توسعه نرم‌افزار برای سازمان امکان‌پذیر نیست چون شرکت‌هاین نرم‌افزار سی ار ام برای متناسب کردن نیازهای سازمان ، مبالغ سنگینی را طلب می‌کنند. بعد از مدتی نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری بر اساس نیاز فعلی شما که تغییر کرده تعریف‌نشده است و ناکارآمد تلقی  و کنار گذاشته می‌شود.

  1. بحران اطلاعات مشتری

شناخت بازار، بخش‌بندی و هدف‌گیری، چون انجام‌ نشده است، به تبع آن اطلاعات مشتری کامل وارد نمی‌شود و بنابراین قابل‌استفاده نیست.

  1. بحران عدم پشتیبانی از سوی مدیریت ارشد

بعد از مدتی هم مدیر پرمشغله، معجزه‌ای از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری آن نمی‌بیند و حتی از خرید نرم‌افزار CRM اظهار پشیمانی می‌کند.

نتیجه گیری: 

این 10 بحران نرم‌افزار CRM تنها نمونه‌ای‌ هستند از مشکلاتی که به دلیل طراحی نشدن نیازهای سازمان  و اجرای بی‌برنامه نرم‌افزار پس از خرید و آموزش کم و نادرست شرکت‌های ارائه‌دهنده نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا نرم افزار سی ار ام (CRM) برای سازمان رخ می‌دهد.

حالا این سؤال پیش می‌آید که چه باید کرد؟

بسیاری از محتواهای سایت مُدام  برای حل مشکلات شما نوشته‌ شده است.

به این مطلب رای دهید
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید