کتاب تندآموز رپیدماینر راهنمای داده کاوی و تحلیل اطلاعات مشتریان، منتشر شد

کتاب  تندآموز رپیدماینرراهنمای داده کاوی و تحلیل اطلاعات مشتریان، (RapidMiner)

کتاب « تندآموز رپیدماینر » راهنمای داده کاوی و تحلیل اطلاعات مشتریان، منتشر شد


مرکز دانش مدیریت ارتباط با مشتریان (modamcrm) ، اولین کتاب از سری کتاب های داده کاوی را با عنوان « تندآموز رپیدماینر» راهنمای داده کاوی و تحلیل اطلاعات مشتریان، منتشر کرد.

این کتاب که توسط دکتر فرشید عبدی و دکتر شقایق ابوالمکارم نگارش شده است به موضوع داده کاوی و تحلیل اطلاعات مشتریان با استفاده از نرم افزار رپیدماینر (Rapidminer) پرداخته است و این نرم افزار را به صورت گام به گام آموزش داده است.

این تندآموز در هفت فصل تدوین شده است. فصل اول این کتاب به «داده کاوی اطلاعات مشتریان» و تعاریف مربوطه پرداخته است و در فصل دوم «آشنایی با محیط نرم افزار» شامل دانلود و معرفی آن بیان شده است. فصل سوم «شروع داده کاوی» است و به دسته بندی اپراتورها، بارگذاری داده ها، تعیین نوع و نقش متغیرها و شرح و مصورسازی داده ها می پردازد. فصل چهار به موضوع « آماده سازی داده ها» می پردازد. فصل پنجم « مدل سازی» است که رده بندی و پیش بینی را شامل می شود که در آن اعتبارسنجی ها، الگوریتم رده بندی و… تشریح می شود. «مدل سازی (خوشه بندی)» عنوان فصل ششم است که پیش پردازش داده ها و الگوریتم های خوشه بندی را توضیح میدهد و فصل پایانی کتاب «مدل سازی (کشف قوانین انجمنی)» است که به الگوریتم های این موضوع پرداخته است.

داده کاوی از آن جهت اهمیت دارد که امروزه یکی از ضرورت های موفقیت کسب و کارها را امکان بهره گیری از داده های بی شماری است که تولید می شود و صاحبان کسب و کارها می توانند با استفاده از آنها به اطلاعات کاربردی و موثر برسند.

داده کاوی کاربردهای بسیاری دارد و مدیریت ارتباط با مشتریان  (CRM) از جمله حوزه هایی است که استفاده از ابزارهای داده کاوی، تاثیر بسزایی بر آن خواهد گذاشت. داده کاوی می تواند از طریق تجزیه و تحلیل داده های مشتریان به برقراری تعاملات شخصی با هر یک از مشتریان و در نتیجه، افزایش رضایت و ایجاد روابط سودآور با مشتری منجر شود.

برای اجرای داده کاوی، نرم افزارهای مختلفی وجود دارد که نرم افزار رپیدماینر (Rapidminer) از جمله معروف ترین ابزارهای داده کاوی است.

این کتاب به صورت خلاصه و کاربردی به موضوع داده کاوی با استفاده از نرم افزار رپیدماینر (Rapidminer) پرداخته است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید