سمینار سندرم نوپای بی مشتری

در حاشیه پانزدهمین رویداد کارآفرینی با عنوان زنان و تولید ملی برگزار شد؛

سمینار سندرم نوپای بی مشتری


در حاشیه پانزدهمین رویداد کارآفرینی با عنوان زنان و تولید، سمینار «سندرم نوپای بی مشتری» با سخنرانی دکتر فرشید عبدی، بنیان گذار مرکز دانش مدیریت ارتباط با مشتری (مدام) و مهندس میلاد فتاحی، مدیر توسعه بازار مدام و طراح سیستم فروش در تاریخ  ۱۱ شهریور ۹۸ برگزار شد.
در این رویداد کارآفرینی که با عنوان کلی «زنان و تولید ملی» و با هدف ایجاد فرصتی برای ارائه ایده ها، مهارت ها و دستاوردهای زنان در حوزه کارآفرینی و تولید توسط شهرداری تهران برگزار شد، دکتر فرشید عبدی و مهندس میلاد فتاحی در سمیناری با عنوان «سندرم نوپای بی مشتری» به تشریح و بیان مشکلات و مسائل کسب و کارهای کوچک و نوپا پرداختند.
این سمینار با یک سئوال آغاز شد. چرا مشتری نداریم؟ و کسب و کارهای نوپای ما چطور می توانند فروش خود را افزایش دهند و بر شمار مشتریانشان بیفزایند.
در این جلسه که با حضور اکثریت بانوان کارآفرین و صاحبان کسب و کارهای کوچک تشکیل شده بود، ویژگی های کسب و کارهای نوپا از قبیل مسحور ایده شدن، توجه به نکات فنی، توجه به جذب سرمایه، فرض بی نهایت بودن تقاضا، فرض خودش می فروشد و … مورد بررسی قرار گرفت و سپس سئوال اصلی مورد بحث قرار گرفت و عدم نیاز بازار، ضعف بازاریابی و نادیده گرفتن مشتری به عنوان دلایل اصلی نداشتن مشتری مطرح شد.

سمینار سندرم نوپای بی مشتریدر ادامه برخی راهکارها برای افزایش فروش عنوان شد. مدیریت زمان و تلاش موثر در کاریز فروش، تغییر عادات کاری، انتقال کلیه سوابق و اسناد مشتریان، ثبت تمام فعالیت ها در طول چرخه فروش، تناسب بین نیازهای مشتری و پیشنهادها، رسیدن به اهداف فروش در قاب زمانی مشخص و تمرکز روی سرنخ ها با احتمال موفقیت بالا و… برخی از این راهکارها بودند.
همچنین با تاکید بر اهمیت سرنخ مشتریان و ثبت اطلاعات آنها در کسب و کارهای نوپا، مرور اطلاعات مشتریان و توجه به رفتارهای آنها و دوره های خرید و تلاش برای برقراری ارتباط با آنها در حفظ مشتریان مهم عنوان شد و تاکید شد که یکی از کارهای مهم طراحی سیستم فروش بر اساس مستندات و اطلاعات مشتریان است.
در این سمینار برخی از حاضران به بیان تجربیات کسب و کارهای خود پرداختند و سئوالات خود در زمینه فروش و حفظ مشتری و افزایش فروش را مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به این مطلب رای دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید