0
0

نقشه همدلی یا empathy map چیست؟

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

نقشه همدلی ابزاری اشتراکی است که تیم ها برای درک عمیق تر از مشتریان خود استفاده کنند. دقیقاً مانند پرسونای کاربر ، نقشه همدلی می تواند نمایانگر گروهی از کاربران ، مانند بخشهای مشتری باشد. نقشه همدلی در ابتدا توسط دیو گری ایجاد شده و در درین علاقمندان به مدیریت چابک محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

در اینجا یک طرح ساده از شکل ظاهری آن ارائه شده است. به راحتی می توانید نسخه ای از نقشه همدلی را از اینجا بارگیری کنید.

چگونه می توانم از نقشه همدلی استفاده کنم؟

یک نمونه جلسه نقشه برداری همدلی می تواند به شرح زیر باشد:

تیم خود را جمع کنید و از آنها بخواهید هرگونه شخصیت ، داده یا بینش در مورد هدف نقشه همدلی شما به همراه داشته باشند. الگوی نقشه همدلی را روی یک قطعه بزرگ کاغذ یا وایت برد چاپ کنید یا رسم  کنید. یادداشت های چسبناک و یک ماژیک را به هر یک از اعضای تیم تحویل دهید. هر شخص باید افکار خود را در برگه های چسبناک یادداشت کند. در حالت ایده آل ، همه حداقل یک برگه چسبناک به هر بخش اضافه می کنند. ممکن است سوالاتی برایتان پیش بیاید، مانند:

وقتی کاربر از محصول ما استفاده می کند ، دوستان ، همکاران و رئیس آنها احتمالاً چه می گویند؟ کاربر در این سناریوها چه چیزی می شنود؟

کاربر هنگام استفاده از محصول ما در محیط زندگی خود چه چیزی را می بیند؟

کاربر ممکن است هنگام استفاده از محصول ما چه چیزی بگوید و / یا انجام دهد؟ چگونه می تواند در یک محیط عمومی یا خصوصی تغییر کند؟

برخی از دردها یا ترس های کاربر هنگام استفاده از محصول ما چیست؟

تجربه کاربر هنگام استفاده از محصول ما چه دستاوردهایی دارد؟

از اعضای تیم بخواهید هنگام قرار دادن یادداشتهای چسبدار روی نقشه همدلی ، صحبت کنند. سوالات خود را بپرسید تا به بینش عمیق تری دست یابید تا در بقیه اعضای تیم توضیح داده شود. برای کمک به جان بخشیدن به کاربر ، حتی ممکن است بخواهید ویژگی های این فرد را در مرکز صورت در نقشه ترسیم کنید. در پایان جلسه ، از اعضای تیم بپرسید که چه بینشی را آموخته اند. از همه مهمتر ، از آنها بپرسید که اکنون فرضیه‌هایی در مورد کاربران دارند که دوست دارند آنها را تأیید کنند یا نه؟

چه زمانی از نقشه همدلی استفاده می کنم؟

از نقشه های همدلی می توانید هر زمان که نیاز به غوطه ور شدن در محیط کاربر پیدا کنید ، استفاده کنید. برای مثال این نقشه ها می توانند در موارد زیر مفید باشند:

تعمق در  بخش بندی مشتریان از بوم مدل کسب و کار

تعیین پرسونای کاربر

ثبت رفتار هنگام مصاحبه با مشتری

تعریف  «کاربر» در یک داستان کاربر

  • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.